Kontakt O škole Novinky Čo sa udialo Fotoalbum Kalendár Užitočné linky Počasie Rada školy Rodičovská rada

Piatok 20. 4. 2018

Narodeniny a meniny

Dnes (Piatok 20.4.2018)
Marcel Šinger (VII.A)

Vitajte na stránkach našej školy

• Do galérie ZRPŠ NETRADIČNE boli pridané fotografie.

Na našej škole kladieme veľký dôraz na spoluprácu školy s rodičmi. Snažíme sa, aby naša škola bola rodinnou školou. Svedčia o tom rozmanité podujatia počas celého školského roka, na ktorých je úplnou samozrejmosťou aktívna účasť rodičov. V takomto duchu sa nieslo aj ZRPŠ v IV.A . Konalo sa v triede upravenej na „ Cukráreň nápadov“ , v ktorej najprv žiaci privítali svojich rodičov, ponúkli ich čajom, kávičkou, citronádou a keksíkmi. Hlavnými aktérmi ZRPŠ boli samotní žiaci, lebo najprv predviedli svoj polročný samostatný projekt, v ktorom nás oboznámili so svojou záľubou. A boli naozaj rozmanité – o zvieratkách, o umení, športe, dokonca aj o 2. svetovej vojne. Žiaci sa tejto úlohy zhostili bravúrne, prezentovali to, čím naozaj žijú v svojom súkromí. Potom som navštevovala v našej „cukrárni “ jednotlivé stoly, pri ktorých sedel vždy žiak so svojim rodičom a ten sám zhodnotil svoju tri štvrťročnú prácu v škole. Ja som sa pravdaže tak trošku do spoločnej debaty zapojila J . Spoločné hodnotiace rozhovory žiak – rodič – učiteľ sú určite veľkým prínosom pre dieťa, jeho napredovanie a pre to, aby sa v škole cítilo šťastne a spokojne.

• Do galérie Spievam, spievaš - okresné kolo boli pridané fotografie.

SPIEVAM, SPIEVAŠ, SPIEVAME !

V okresnom kole speváckej súťaže, ktoré sa konalo 17. a 18.4.2018 si žiaci našej školy vyspievali veľmi pekné ocenenia.

V ľudovej piesni: 1.kat. 1.m. Juraj Majer II.A

2.m. Sibyla Prídavková I.B

2.kat. 1.m František Kmeť IV. A

V umelej piesni: 1.kat. 2.m. Hana Hašková I.A

ČU Scarlett Schnierer II.B

2.kat. 1.m. Sofia Říhová III.B

• Do galérie Deň bez sladkostí boli pridané fotografie.

Milí rodičia, žiaci i priatelia našej ZDRAVEJ ŠKOLY !

Piatok 13. nemusí byť vždy len smiešny deň. V našej škole bol zdravý, Deň bez sladkostí. V triedach sme si s pani učiteľkami robili aktivity, ktoré boli zamerané k téme zdravého stravovania, zdravej desiaty. Kontrolovali sme sa navzájom, či niekto neporušil dohodu dňa bez sladkostí. Veru sa našli i takí, ktorí porušili. Vysvetlili sme si , ktoré sladké potraviny škodia nášmu organizmu a hľadali sme možnosti , ktorými sa dajú nahradiť. V III.B triede si žiaci robili zdravé ,,Jednohubky,, a posúďte sami, či sa podarili. Dokazujú to fotografie. NA ZDRAVIE !

• Do galérie Cesta do histórie mesta Kremnica - ŚKD boli pridané fotografie.

Dňa 11.4.2018 sme sa v rámci ŠKD, zúčastnili s prvákmi a druhákmi exkurzie v Múzeu mincí a medailí, kde sme sa na chvíľu vrátili v čase až do histórie nášho mesta. Vypočuli sme si príbeh kráľa Karola Róberta z Anjou, v ktorom udelil mestu Kremnica mestské práva a privilégiá. V dobových kostýmoch sa deti prešli aj cez námestie a viedol ich sám kráľ...