• Pre rodičov a študentov

Pre zobrazenie Vašich známok, odhlasovanie stravy a denného rozvrhu sa prosím prihláste pomocou konta, ktoré ste dostali od našej školy

• Návšteva galérie NBS

Uplynulý týždeň sme dostali pozvanie na prehliadku výstavy mladých autorov, absolventov kremnickej ŠÚV-ky, ktorí sa vo svojej tvorbe zamerali na prírodu v okolí Kremnice. Prehliadka bola spojená aj s tvorivými dielňami, ktorých témou bol STROM v rôznych jeho podobách.

• POĎAKOVANIE

Vážení rodičia budúcich prváčikov, úprimne sa vám chceme poďakovať za dôveru, ktorú ste dnešným zápisom vašich detí do 1. ročníka prejavili práve našej škole. Zapísali ste k nám to najcennejšie čo doma máte - vaše dieťa. Zároveň nás motivujete, aby sme sa naďalej zdokonaľovali a pracovali na sebe. Tešíme sa, že budeme mať od septembra takých láskavých a starostlivých rodičov.

• Deň narcisov

Deň narcisov je verejno-prospešná zbierka Ligy proti rakovine, ktorá sa koná na Slovensku od roku 1997 vždy začiatkom jari. Zbierku vykonávajú dobrovoľníci v slovenských mestách. Ako symbol bol zvolený žltý kvet narcisu, ktorý si prispievatelia môžu pripnúť na viditeľné miesto na oblečení. Cieľom Dňa narcisov je poukázať na problematiku boja proti rakovine a finančne prispieť na boj proti rakovine. Z peňazí vyzbieraných počas Dňa narcisov sú financované projekty a programy, cez ktoré Liga proti rakovine pomáha konkrétnym pacientom. Slúžia aj ako investícia do preventívnych a vzdelávacích programov pre verejnosť, na podporu nemocníc a na podporu aj výskumu liečby onkologických ochorení.

• Podujatie v knižnici

Dňa 16.4.2024 sa žiaci 7.A triedy zúčastnili prednášky Chlapci padli z višne, dievčatá z jahody od Gabriely Futovej v KJK v Kremnici.

Podujatie bolo zaujímavé, zábavné, tešíme sa na ďalšie akcie organizované knižnicou 😊

• Workshop v ŠKD

V apríli si pre ŠKD pripravili WORKSHOP pani spisovateľka TEREZA OĽHOVÁ a pani ilustrátorka EVA ŠKANDÍKOVÁ, ktoré nám predstavili svoje knižky ,, AGÁTA KDE SI? , čo bola knižka o dievčatku, ktoré pohltil mobil, po ktorom veľmi túžila, až sa stala jeho súčasťou. A ich druhá kniha ,, SPRÁVA Z PLANÉTY ROMANESCO”, v ktorej chceli poukázať na to, koľko zbytočných vecí na našej planéte máme, vecí, ktoré veľakrát nepotrebujeme. Autorkám ďakujeme za obohatenie dňa, ktorý sme strávili spoločne.

• Na streleckých pretekoch

Na streleckých pretekoch, aj takto by sme mohli nazvať akciu, ktorej sme sa zúčastnili v Múzeu NBS. Pani Majerová nás pozvala na prehliadku historických terčov, zbraní a dozvedeli sme sa mnoho faktov z histórie napr. aj to, že podľa zachovaných archívnych dokumentov sa kremnických strelieb prvýkrát zúčastnila žena už v roku 1786. Bola ňou Madame von Vienger. Zaplatila zo všetkých zúčastnených najvyššie vložné vo výške 50 grajciarov. Najviac sa nám páčilo strieľanie na terče. Po streleckých pretekoch a exkurzii sme si užili toto slnečné popoludnie ochutnávkou tohtoročnej prvej zmrzliny.

• Biblická olympiáda

Dňa 21.3.2024 sa družstvo našej školy, v zastúpení Johanka Vérešová 7. A, Kristián Kubisch 8. A a Brayen Korsch 8. A, zúčastnilo okresného kola Biblickej olympiády v Žiari nad Hronom. Do posledných chvíľ to bolo napínavé. Napokon sa im podarili obsadiť pekné 3. miesto, za čo gratulujeme!

• Pôstna krabička

Pred veľkonočnými prázdninami, na konci pôstneho obdobia, sa naša škola zapojila do Projektu Slovenskej katolíckej, Pôstna krabička. Svojim finančným príspevkom 125,40, naši žiaci pomohli rozvoju vzdelávania v africkej Ugande. Ďakujeme za vašu štedrosť!

• Veľkonoční zajovia – práca s drôtikom

Vlastnosti medeného drôtika, jeho flexibilita a ľahká manipulácia s ním, nás inšpirovali k tvorbe veľkonočných zajacov. Skrúcanie a tvarovanie drôtika do požadovanej formy bolo pre nás výzvou. Veľmi zručná p. Bulíčková nám priniesla ukázať, čo všetko sa jej už podarilo touto zaujímavou technikou doma vytvoriť. Vtáčiky, jesenné listy, kvetiny kombinované s farebnými korálkami, či rozžiarené slnko. Chválim deti za trpezlivosť a kreatívny prístup pri tvorení veľkonočných zajacov a drobných šperkov z drôtika.

• Tradícia pletenia korbáčov

Uplynulý týždeň nás v školskom klube detí navštívil pán Jozef Neuschl, ktorý nás prišiel naučiť, ako sa zapletajú veľkonočné korbáče. Mali sme plné ruky práce, táto činnosť si vyžaduje patričnú zručnosť. Deti boli nadšené, obzvlášť dievčatá uplietli pekné korbáče. Hotové korbáče sme vyzdobili farebnými stužkami a šibačka sa mohla začať. Najprv chlapci vyšibali dievčatá a potom dievčatá schmatli korbáče a šup na oplátku poriadne vyšibali chlapcov. Užili sme si spoločne mnoho smiechu a zábavy.

• Predškoláci u Novaška

Dňa 25.3. pokračovala Labková patrola vo svojej misii. Do hľadania strateného Novaška sa pustili deti zo škôlky na Langsfeldovej ulici v Kremnici a deti z Bartošovej Lehôtky. Ich odvaha a šikovnosť ich doviedla až do cieľa. Deti oslobodili Novaška. Vidíme sa na zápise!

Sobota 20. 4. 2024