Kontakt O škole Novinky Čo sa udialo Fotoalbum Kalendár Užitočné linky Počasie Rada školy Rodičovská rada

Piatok 19. 10. 2018

Počet návštev: 2220893

Narodeniny a meniny

Dnes (Piatok 19.10.2018)
Timea Adamecová (VII.B)
Kristián Cigánek (V.B)
Kristián Kubisch (III.A)
Kristián Matulík (VI.A)

Vitajte na stránkach našej školy

Novinky

• Túto detskú hru pozná snáď každý z nás. Na hodine telesnej a športovej výchovy si šli štvrtáci opäť užiť krásne jesenné počasie, zažiť radosť z hry a upevniť kamarátstva.

• "Záchrana som ja"

Projekt podporila Nadácia Alianz a nezávislá organizácia Falck.

So súhlasom rodičov sa žiaci IV.B sa zapojili do projektu s názvom "Záchrana som ja". Na hodinách výtvarnej výchovy a pracovného vyučovania vytvorili knižku, v ktorej boli kresby a báseň na tému záchrany života.

Cieľom projektu je vrátiť tému prvej pomoci do základných škôl, naučiť deti dbať o svoju bezpečnosť, myslieť dopredu a predchádzať tak úrazom v školských zariadeniach.

Vzniknutú knižku sme poslali 10.10.2018 do súťaže o možnosť vyhrať:

• Milí rodičia, pozývame Vás na celoškolské ZRPŠ, ktoré sa bude konať dňa 4.10.2018 o 15:00 hod v priestoroch auly (v budove 1. stupňa na 2. poschodí). Po celoškolskom ZRPŠ budú nasledovať triedne schôdze v jednotlivých triedach. Tešíme sa na Vás

• Dňa 27.6. sme absolvovali teoretickú prípravu na OZO. Počas zdravotnej prípravy sme si zopakovali, čo si pamätáme z minulého stretnutia, no dozvedeli sme sa aj veci nové. Ukázali sme si na figurantoch, ako postupovať pri podaní prvej pomoci.Na ďalšom stanovišti sme absolvovali vojenskú prípravu s kapitánom Bírešom a čatárom Kmeťom.Počas dopravnej prípravy sme si pripomenuli zásady cestnej premávky a bezpečnostný technik nám ukázal rôzne ochranné oblečenie či pomôcky. Pripomenul nám, že vždy sa oplatí si premyslieť, čo a ako budeme robiť, aby sme predišli úrazu.Teória je potrebná pre prax, a preto veríme, že keď to bude potrebné, budeme vedieť využiť nadobudnuté vedomosti.

• To bolo heslo našej dnešnej športovej aktivity, do ktorej sme sa zapojili v rámci Medzinárodného týždňa športu.

Žiaci I. stupňa v rámci európskeho týždňa športu na podujatí "Športujeme s Novaškom" absolvovali hodinový tanečný fitnes program - Zumbu. O radosti s pohybu svedčil neubúdajúci úsmev na tvárach všetkých detí, takže opäť konštatujeme, že byť aktívnym má význam. V rôznych "šaba-daba" disciplínach si naši starší žiaci zmerali sily, ktoré už občas aj dochádzali, keď sme "splavovali" rieku s veľkým nákladom. Zahrali sme si office tenis, no ešte pred tým sme sa museli zhlboka nadýchnuť, aby sme pomocou balóna sfúkli pripravené predmety. Museli sme tiež prekonať opičiu dráhu, kde nepochybne bola potrebná fyzická sila. V niektorých disciplínach však okrem fyzických síl, bolo potrebné prepojiť to s umom a zišla sa aj dobrá pamäť, hlavne v "pamätáčiku".