• Vážení rodičia a priatelia školy,

• pomôžte nám skvalitniť výchovno-vzdelávací proces na škole darovaním 2% z dane!

Zákon Vám umožňuje darovať 2 % zo svojich daní z príjmov neziskovej organizácii, ako je aj naše Rodičovské združenie. Tento dar Vás nič nestojí, pretože daň by ste inak odviedli štátu. Vaše 2 % pre nás znamenajú prejavenie dôvery a podporu v rozvíjaní našich aktivít v prospech Vašich detí. Využite možnosť rozhodnúť o Vašich 2%!

Finančné prostriedky budú použité na:

• skvalitnenie výchovno-vzdelávacieho procesu na škole
        • skvalitnenie vybavenia školy

Ak sa rozhodnete darovať nám 2% zo svojich daní z príjmu, pripravili sme pre Vás stručný návod, ako na to.

Vážení rodičia,

Chceme sa však v prvom rade čo najúprimnejšie poďakovať všetkým fyzickým a právnickým osobám, ktoré nám touto formou prispeli aj v minulom roku. Vďaka  Vášmu príspevku sa nám podarilo pre školu získať:

Notebooky - 3 triedy na prvom stupni a 2 triedy na druhom stupni = 485 x 5 = 2425eur
        Notebook - HP 25x Silver

Tlačiarne na 1. stupeň a 2. stupeň - slúži na kopírovanie pracovných listov pre žiakov= 238 x 2 = 476

Tlačiareň - HP LaserJet Pro MFP M234

Spolu  cca - 2901.-€

Srdečne ďakujeme, financie poslúžili na správnu vec.

Veríme, že aj v tomto roku na nás nezabudnete a pomôžete nám touto formou prispieť k skvalitneniu materiálno-technických podmienok v našej škole.

Vážení rodičia,

obraciame sa na Vás aj v tomto roku s prosbou o poukázanie finančnej čiastky zodpovedajúcej 2% zaplatenej dane fyzických osôb za rok 2023.

vyhláseniu o poukázaní sumy treba priložiť aj potvrdenie o zaplatení dane z príjmov od zamestnávateľa.

Popis krokov pre venovanie 2% z dane

Zamestnanci:

1. Požiadajte svojho zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania preddavkov na daň z príjmov a o vystavenie potvrdenia o zaplatení dane.
        2. Vyplňte vyhlásenie o poukázaní 2 % dane. Uveďte vaše meno, rodné číslo, bydlisko a sumu zodpovedajúcu 2% zaplatenej dane.
        3. Najneskôr do 30. apríla 2024 pošlite/doručte formuláre daňovému úradu v mieste vášho bydliska  alebo prineste priamo do školy.

Prípadne vyplnené tlačivo a potvrdenie o zaplatení dane od zamestnávateľa doručte do 26. apríla 2024 osobne  do Základnej  školy, Angyalova 401/26 Kremnica. Nezabudnite vyplniť telefónne číslo. Základná škola  doručí  do 30. apríla 2024 hromadne na Daňový úrad Žiar nad Hronom.

Za túto formu pomoci Vám vopred ďakujeme.

Lenka Golhová                                                           Mgr.Igor Kríž

predsedníčka OZ                                                           riaditeľ školy

Obchodné meno alebo názov:

Združenie rodičov a priateľov školy pri 1. ZŠ v Kremnici

Sídlo: Angyalova ulica 401/26, 967 01 Kremnica

Právna forma: občianske združenie

Aktuálne tlačivo:

eduresized_Vyhlasenie_2__2023_ZRPS.jpg

• Ako postupovať

Ste zamestnanec a ročné zúčtovanie dane za Vás robí zamestnávateľ?
    1. Do 15.2.2024 požiadajte zamestnávateľa o vykonanie ročného zúčtovania zaplatených preddavkov na daň
    2. Požiadajte zamestnávateľa, aby Vám vystavil Potvrdenie o zaplatení dane
    3. Z tohto Potvrdenia si viete zistiť dátum zaplatenia dane a vypočítať 2% z Vašej zaplatenej dane - to je maximálna suma, ktorú môžete v prospech prijímateľa poukázať. Táto suma však musí byť minimálne 3 €.
    4. Stiahnite si a vyplňte Vyhlásenie o poukázaní 2% z dane.
    5. Údaje, ktoré potrebujete v tlačivách uviesť:
      Obchodné meno alebo názov: Združenie rodičov a priateĺov školy pri 1.Základnej škole v Kremnici
      Identifikačné číslo (IČO/SID): 37891022
    6. Obe tieto tlačivá (Vyhlásenie spolu s Potvrdením), doručte do 30. apríla 2024 na daňový úrad podľa Vášho bydliska.
    Podávate si daňové priznanie sami?
    1. Riadne vyplňte daňové priznanie.
    2. Vypočítajte si Vaše 2% z dane z príjmov fyzickej osoby – to je maximálna suma, ktorú nám môžete poukázať, minimálne však 3 Eura.
    3. V daňovom priznaní pre fyzické osoby sú už uvedené kolónky na poukázanie 2% z dane v prospech 1 prijímateľa (typ A VIII. Oddiel priznania, typ B XII. Oddiel priznania). Údaje, ktoré potrebujete do daňového priznania uviesť:
      Identifikačné číslo (IČO/SID): 37891022
    4. Riadne vyplnené daňové priznanie doručte v lehote, ktorú máte na podanie daňového priznania (zvyčajne do 31.3.2024) na daňový úrad podľa Vášho bydliska.
    Postup pre právnické osoby
    1. Riadne vyplňte daňové priznanie.
    2. Vypočítajte si Vaše 1% z dane z príjmov právnickej osoby – to je maximálna suma, ktorú nám môžete poukázať. Môžete určiť jedného alebo viacerých prijímateľov s uvedením príslušných súm (každému však najmenej 8 Eur).
    3. V daňovom priznaní pre právnické osoby sú už uvedené kolónky na poukázanie 1% z dane v prospech 3 prijímateľov (IV. časť priznania). Údaje, ktoré potrebujete do daňového priznania uviesť:
      Identifikačné číslo (IČO/SID): 37891022
    4. Pokiaľ ste si vybrali viac ako troch prijímateľov, vložte do daňového priznania ďalší list papiera ako prílohu.
    5. Riadne vyplnené daňové priznanie doručte v lehote, ktorú máte na podanie daňového priznania na Váš daňový úrad (zvyčajne podľa Vášho sídla) a v tomto termíne aj zaplaťte daň z príjmov.