• Pasovanie prváčikov

Pasovanie prvákov

V stredu 26.10.2011 sa naši prváci stali naozajstnými žiakmi našej školy. Do cechu školského ich pasovali  stredovekí rytieri, ktorí všetky deti vítali už od samého rána pri vstupe do školy. Žiaci 1. stupňa boli poobliekaní v dobových   stredovekých odevoch. A tak sa budova 1. stupňa premenila na jedno stredoveké mesto, v ktorom ste mohli  stretnúť  rytierov, princezné, kupcov, čarodejníkov, zbrojnošov a prišli medzi nás aj  hudobníci skupiny STROMYRAD s naozajstnými stredovekými hudobnými nástrojmi , ktorí spievali a hrali tak, ako sa kedysi hrávalo na hradoch, ale aj v podhradí a roztancovali chasu školákov ale aj predškolákov, ktorých sme k nám pozvali. Na záver predstúpili všetci prváčikovia a mečom v rukách stredovekého hudobníka boli pasovaní do cechu školákov. Pravdaže nechýbal ani SĽUB PRVÁČIKOV, ktorým sľúbili, že budú dodržiavať všetky zákony žiackeho cechu.

Vitajte medzi nami, milí prváci, členovia žiackeho cechu.

Viac obrázkov si môžete pozrieť vo fotoalbume