Organizácia školského klubu:

Ranné oddelenie – príchod detí od 5:45 hod.

Poobedné oddelenie – odchody detí do 16:00 hod.

Náš školský klub je v prevádzke každý pracovný deň od 5:45 – 16:00 hod.

5:45 – 7:30        Príchod detí do ŠKD

Oddychové a relaxačné činnosti v oddelení

Odchod do tried

7:50 – 11:15      Pobyt žiakov I. a II. stupňa v ŠKD počas voľných hodín

Oddychové a relaxačné činnosti podľa záujmu detí

11:20 – 12:45   Príchod detí do ŠKD, osobná hygiena, obed – stolovanie

12:45 – 13:45   Oddychová činnosť, konštruktívne a logické hry, rekreačná činnosť, pobyt vonku

13:45 – 14:30   Činnosť podľa Tematických oblastí výchovy – Komunikácia a práca s informáciami,

Sebarozvoj a svet práce, Zdravie a subjektívna pohoda, Spoločnosť a príroda, Kultúra

a umenie

14:30 – 16:00   Príprava na vyučovanie, didaktické hry, výroba projektov a prezentácii

V piatok sa príprava na vyučovanie nerobí, hráme sa didaktické hry.

Milé deti a rodičia,

ponúkame Vám pár informácií, ktoré sa týkajú pobytu detí v školskom klube detí:

V klube sa nachádzajú štyri oddelenia, v ktorých je deťom ponúkané zmysluplné trávenie voľného času, ako i vzdelávanie formou hier, súťaží a kvízov. Činnosť školského klubu detí pozostáva z odpočinkovej, rekreačnej, záujmovej činnosti a prípravy na vyučovanie.

V prípade, že rodičia majú záujem o to, aby si ich dieťa v klube vypracovalo písomné domáce úlohy, je potrebné, aby to nahlásili pani vychovávateľke. Pri realizácii činností rešpektujeme najmä princíp dobrovoľnosti a deti do činnosti nenútime. O dĺžke pobytu dieťaťa v školskom klube detí rozhodujú rodičia v rámci prevádzkových hodín.

Klub je v prevádzke denne (okrem víkendov a prázdnin) od 5:45 hod. do 16:00 hod.

Na písomnú žiadosť rodiča môže dieťa odchádzať z klubu samé, rodič tým preberá plnú zodpovednosť za príchod dieťaťa domov. Pokiaľ bude dieťa z klubu vyzdvihovať iná osoba ako rodič, je potrebné odovzdať pani vychovávateľke písomné splnomocnenie.

Tešíme sa na pekné chvíle, ktoré spolu s Vami, milé deti, počas roka prežijeme!   :)