• Kultúrne aktivity

• Slávnostné otvorenie školského roka
          • Na začiatku každého školského roka sa na našej škole koná Slávnostné otvorenie doprevádzané moderátormi a vystúpeniami žiakov I. a II. stupňa, ktorí svojimi tancami, spevom a recitáciami spríjemňujú žiakom nástup do školy.

• Kremnické jablko
          • Mesto Kremnica a zväz záhradkárov pripravujú bohatú výstavu jesenných darov prírody a ľudských rúk. Každoročne sa do súťaže zapája aj naša škola, ktorá prispieva do prehliadky svojimi dielami, ktoré vytvárajú spoločne na hodinách s pani učiteľkami. Určite je čo obdivovať!

• Venček
          • Je zavŕšením celoročnej snahy žiakov 9.ročníka o to, aby sa naučili spoločensky správať a spoločensky vystupovať. Je krásne pozorovať, ako sa z dievčat stávajú pôvabné "princezné" oblečené do nádherných šiat a ako sa z chlapcov stávajú gavalieri, ktorí svojím vystupovaním očaria svojich rodičov a učiteľov. To, že zvládajú základné spoločenské tance, je len čerešničkou na torte :-)

• Vianočné tvorivé dielne
          • Vyhľadávaná a obľúbená vianočná akcia, ktorá je spojená s vianočnými tradíciami, vyrábaním vianočných oblátok, tvorbou vianočných ozdôb, stretnutiami s priateľmi a známymi. Ako bonus, prispievalo sa na dobrú vec - na podporu liečebných procedúr našej milej žiačky Sibylky. Dospelí si navyše mohli pochutnať na dobrom punči, ktorý varili a predávali naši učitelia a popritom si zakúpiť handmade výrobky od našich žiakov, ktoré vyrábali sami alebo s pomocou svojich rodičov.

• Školský ples
          • Každoročne opakovaná a veľmi vyhľadávaná akcia, ktorej sa zúčastňujú učitelia a priatelia našej školy. Výbornú večeru, dobrého DJ a znamenitú ľudovú kapelu dopĺňajú žiaci školy svojimi vystúpeniami. Ako bonus môžete vyhrať v tombole veľmi zaujímavé veci.

• Anastázia Kuzminová
          • Ako jedna z mála škôl sa môžeme pochváliť návštevou takej významnej, a popritom veľmi znamenitej, skromnej a úctivej športovej osobnosti, akou je Anastázia Kuzminová. Svojou veľmi priateľskou a otvorenou povahou si získala naše srdcia, porozprávala o svojom osobnom živote, o športových začiatkoch, o úspechoch a pádoch a veľmi ochotne odpovedala na všetky zvedavé detské otázky.

• Pásmo o Hviezdoslavovi
          • Hviezdoslav je bard slovenskej literatúry. Rozhodne mu patrí veľká vďaka a úcta, bol mýtickou postavou našej literatúry. Pri príležitosti 100. výročia úmrtia žiaci našej školy pripravili spolu s učiteľmi pásmo o jeho živote a tvorbe, ktorú tanečne predviedli, zdramatizovali a predniesli.

• Stavanie mája
          • Ľudové tradície si pripomíname aj v priebehu školského roka. Jednou z nich je aj stavanie mája, čo symbolizuje prebúdzajúcu sa prírodu. Za znenia ľudových piesní chlapci z vyšších ročníkov prinášajú máj a dievčatá ho zdobia farebnými stužkami. Potom ho slávnostne osadia na školskom dvore.

• Triedne vianočné a rozlúčkové večierky
          • Predvianočná atmosféra si v triedach spríjemňujeme vianočnou výzdobou či vianočným večierkom, počas ktorého sa obdarujeme drobnosťou, ktorú si pripravíme pre toho, koho si vopred vylosujeme.

• Rozlúčka deviatakov a slávnostné ukončenie školského roka spojené s odovzdávaním cien pre úspešných žiakov
          • Každý školský rok ukončujeme slávnostným programom, ktorý je v réžii deviatakov. Chcú sa aj takýmto spôsobom rozlúčiť so svojimi učiteľmi, či spolužiakmi z nižších ročníkov.

• Návšteva divadla
          • Našim deťom dávame priestor aj pre kultúrne vyžitie. Podarilo sa nám zorganizovať niekoľko návštev divadelných predstavení vo Zvolene či v Nitre.

• Karneval
          • V čase fašiangov organizujeme zábavu v maskách aj u nás. V jeden okamih sa naša aula zmení na rozprávkovú krajinu, kde sa na jednom mieste stretnú čarodejnice, princezné, Harry Potter či tie najrozličnejšie rozprávkové alebo filmové postavy.

• Predaj kvetov na Deň matiek
          • Matka je v živote každého dieťaťa najdôležitejšia osoba. Aby sme si vyzdvihli jej neopísateľné miesto, pripravujeme s deťmi kultúrny program, spojený s obdarovaním v podobe kvietku. Tomu predchádza starostlivá príprava týchto kvietkov na hodinách techniky, čím deti učíme starať sa izbové rastliny.

• Spolupráca so škôlkarmi – predškolákmi
          • Spolupracujeme s materskou školou v Kremnici ale aj s materskými školami v spádových obciach. Organizujeme Jarnú školičku, kedy si predškoláci môžu u nás vyskúšať, aké je to byť aspoň jeden deň školákom.