• Stretnutie učiteľov

•       Prvé stretnutie učiteľov v rámci projektu Erasmus+ "Tracking the common heritage steps" (Hľadanie spoločných krokov dedičstva) z partnerských škôl: Základná škola, Tyršova 1, Nový Jičín; Česká základná škola Jozefa Ružičky, Končanica, Chorvátsko a samozrejme naša škola. Za našu školu sa stretnutia zúčastnila Ing. Ivana Horváthová, koordinátorka projektu a Mgr. Ivana Šebeňová. Tešíme sa na ďalšiu spoluprácu.

• Pracovné povinnosti

•          Počas pracovných dopoludní sme prediskutovali všetky detaily plánovaných aktivít, metódy, výstupy, rozpočet, projektové logo, internetové nástroje vhodné na šírenie výsledkov. Naše stretnutie sme samozrejme začali prehliadkou hosťujúcej školy a vzájomné odprezentovanie partnerských škôl. Zistili sme, že každá z prítomných škôl organizuje mnoho zaujímavých akcií na podporu výchovno-vzdelávacieho procesu. Voľný čas nám vyplnili pestrým programom, ako bola napríklad prehliadka historického centra a návšteva blízkeho mestečka Štramberk. Plný dojmov, myšlienok a nových nápadov  sme sa po troch dňoch rozišli.

• Prehliadka mesta a okolia

•         Poobede sme si pozreli mesto a a jeho okolie. Navštívili sme aj mestečko Štramberk neďaleko od Nového Jičína.  Náš popoľudnajší program bol pripravený v súlade s plánovanými aktivitami tak, aby sme si osvojili kompetencie medzinárodnej spolupráce v európskom priestore a rozšírili si sociálne a profesijné väzby v krajinách EÚ.