Kontakt O škole Novinky Čo sa udialo Fotoalbum Kalendár Užitočné linky Počasie Rada školy Rodičovská rada
Navigácia
 • Exkurzia Martin

  Škaredé počasie nám v dnešný deň neprekazilo plány a my piataci sme sa vybrali na poznávací výlet do Martina.V meste, kde história a kultúra na vás dýcha z každej strany, sme navštívili Pamätný dom Jozefa Cígera Hronského. Nalepilo sa tu na nás niekoľko nových informácií o ňom, no zároveň sme boli na seba hrdí, že čosi sme už aj vedeli.Ďalšou zastávkou bolo Múzeum slovenskej dediny, kde kvapky dažďa urýchlili tempo našej prehliadky. Vďaka tomuto prostrediu, domom či hospodárskym budovám, ktoré sme si mohli pozrieť, ale aj atmosfére, ktorú sme tu vnímali, sme si lepšie dokázali predstaviť vtedajší život. Niektorí sme si uvedomili, že občas máme hodnotový rebríček postavený naopak a podstata bytia nespočíva v bohatstve, ale v láske a priateľstve medzi ľuďmi.

   

 • Vlastiveda - zážitkovo, v múzeu.

  Do galérie Vlastiveda - zážitkovo, v múzeu. boli pridané fotografie.

  Učenie sa o stredoveku nie je jednoduché pre žiakov, ale keď sa spojí vysvetľovanie s priamym zážitkom, určite to ide ľahšie. V múzeu mincí a medailí nám veľmi zaujímavo o stredoveku rozprávala pracovníčka múzea, pani Bc. Agáta Lešková. Zo žiakov sa aspoň na okamih stali kráľ,kráľovná, šľachtici, mešťania, zemepáni, ale aj poddaní a nevoľníci. 

 • Škola v prírode - JASENIE 2018

  Do galérie Škola v prírode - JASENIE 2018 boli pridané fotografie.

  Zázraky sa dejú všade okolo nás, len musíme mať otvorené oči. Po roku sme sa opäť vrátili do Detského Babylonu, aby sme si užili Školu v prirode. V malebnej dedinke v Nízkych Tatrách sme my štvrtáci a piataci prežili nezabudnuteľný týždeň. V krajine zázrakov nás privítala rozprávková postavička, ktorá je s ňou úzko spätá, Alica. Dievčatko s bohatou fantáziou, stále sa niekam ponáhľajúci Zajac, Klobúčnik, Srdcová kráľovná či Húseničiar nás sprevádzali bohatým programom. Naše celotýždňové snaženie pod vedením šikovných lektorov vyvrcholilo v krásnom divadelnom predstavení, vďaka ktorému sme si mohli uvedomiť, že krajina zázrakov sa nachádza v srdci každého jedného z nás.

 • Plavecký výcvik 6.ročník

  Dňa 23.4. nastúpili žiaci 6.A. a 6.B. na zdokonaľovací plavecký výcvik. Základný plavecký výcvik absolvovali už v 2. ročníku, takže väčšina žiakov už mala s plávaním skúsenosti. Úlohou zdokonaľovacieho výcviku je, aby si žiaci zlepšili plavecké zručnosti, skúsenosti a vedomosti, aby pochopili zdravotný význam plávania a aby získali celoživotný pozitívny postoj k plaveckým športom. Naši šiestaci sa k tejto úlohe postavili veľmi zodpovedne a rýchlo prekonali strach a prvotný ostych. Plávanie sa im tak zapáčilo, že sme ich vždy na konci dňa museli vyberať z bazéna prostredníctvom rybárskej siete. Tvrdý tréning, ktorý bol prípravou na piatkové testy plaveckých zručností sme odľahčili pobytom v saune. Naučili sme sa zásady správneho saunovania sa a povedali sme si aj o jeho zdravotnom význame. Vo štvrtok sme zabrdli aj do záchrany topiaceho sa človeka a prevencie nehôd vo vodnom prostredí. V piatkových súťažiach žiaci pretekali v disciplínach zameraných na techniku, vytrvalosť a rýchlosť plávania. Všetci plavci počas týždňov zaznamenali výrazný pokrok a musíme ich veľmi pochváliť. Ako najšikovnejších plavcov zo 6. ročníka by sme mohli vypichnúť tieto mená: Schwarz, Prieberová, Ďanovská, Buša, Matuška, Gajdošová.

  Matúš Bíreš

 • Stavanie mája

  Dedičstvo tradícií starých rodičov sme si 30. apríla pripomenuli stavaním mája. Za znenia ľudovej hudby nám chlapci priniesli máj a dievčatá stužkami vyzdobili jeho košatú korunu. Oslávili sme jeho osadenie potleskom a ľudovými piesňami v podaní Tadeáška, Sibylky a Ferka. Kvapky dažďa zavŕšili spolu s tanečným vystúpením dievčat prvého ročníka túto milú slávnosť.

 • Zápis do prvého ročníka

  Poďakovanie rodičom budúcich prváčikov.

  Ďakujeme všetkým rodičom, ktorí nám prejavili dôveru a zapísali svoje deti do  našej školy. Tešíme sa na 21 nových prvákov, ktorí hravo zvládli všetky úlohy pri zápise do 1.ročníka. Budeme sa usilovať naplniť očakávania rodičov a detí, aby sme z nich vychovali múdre, dobré a šťastné deti .Dovidenia v septembri  smiley

 • ECO H2O TOUR

  Do galérie ECO H2O TOUR boli pridané fotografie.

  Už po druhý krát sme sa stretli s Thomasom Puskailerom  a Martinom Madejom.  Na výchovnom koncerte sme sa dozvedeli niečo o vode . V človeku je 60 % vody . Dokonca jeden žiak z druhého stupňa uhádol všetky otázky, ktoré boli o množstve vody  v organizmoch.  Zamýšľali  sme sa  nad tým , čo sa deje po otočení vodovodným kohútikom ­­. Dozvedeli sme sa, aké množstvo pitej vody spotrebujeme. Rozprávali sme sa o tom, odkiaľ voda pochádza , kam odteká , čo obsahuje , akú má čistotu , kedy sa z nej stane odpadová voda a akým spôsobom ju sami znečisťujeme . Zriedkavo rozmýšľame nad tým , ako dlho vydržia jej zásoby a či nám v jej blízkosti nehrozí jej nedostatok. Koncert ma zaujal a uvedomila som si , že voda je pre nás veľmi dôležitá a treba ňou šetriť.

                                                                                                                                        KARINA GOMBOŠOVÁ, 4.A

 • ZRPŠ NETRADIČNE

  Do galérie ZRPŠ NETRADIČNE boli pridané fotografie.

  Na našej škole kladieme veľký dôraz na spoluprácu školy s rodičmi. Snažíme sa, aby naša škola bola rodinnou školou. Svedčia o tom rozmanité podujatia počas celého školského roka, na ktorých je úplnou samozrejmosťou aktívna účasť rodičov. V takomto duchu sa nieslo aj ZRPŠ v IV.A . Konalo sa v triede upravenej na „ Cukráreň nápadov“ , v ktorej najprv žiaci privítali svojich rodičov, ponúkli ich čajom, kávičkou, citronádou a keksíkmi. Hlavnými aktérmi ZRPŠ boli samotní žiaci, lebo najprv predviedli svoj polročný samostatný projekt, v ktorom nás oboznámili so svojou záľubou. A boli naozaj rozmanité – o zvieratkách, o umení, športe, dokonca aj o 2. svetovej vojne. Žiaci sa tejto úlohy zhostili bravúrne, prezentovali to, čím naozaj žijú v svojom súkromí. Potom som navštevovala v našej „cukrárni “ jednotlivé stoly, pri ktorých sedel vždy žiak so svojim rodičom a ten  sám zhodnotil svoju tri štvrťročnú prácu v škole. Ja som sa pravdaže tak trošku do spoločnej debaty zapojila J . Spoločné hodnotiace rozhovory žiak – rodič – učiteľ sú určite veľkým prínosom pre dieťa, jeho napredovanie a pre to, aby sa v škole cítilo šťastne a spokojne.

                                                                                                                                                   Mgr. Jana Babjaková

 • Spievam, spievaš - okresné kolo

  Do galérie Spievam, spievaš - okresné kolo boli pridané fotografie.

  SPIEVAM, SPIEVAŠ, SPIEVAME !

  V okresnom kole speváckej súťaže, ktoré sa konalo 17. a 18.4.2018 si žiaci našej školy vyspievali veľmi pekné ocenenia.

  V ľudovej piesni:             1.kat.    1.m.  Juraj Majer  II.A

                                                                 2.m.  Sibyla Prídavková  I.B

                                                 2.kat.    1.m  František  Kmeť  IV. A

  V umelej piesni:              1.kat.    2.m. Hana  Hašková  I.A

                                                                 ČU    Scarlett  Schnierer  II.B

                                                 2.kat.    1.m.  Sofia  Říhová  III.B

                                                                 3.m  Nela Vivien Rajčanová  III.B

                                                 3.kat.    ČU   Viktória Bušová  VI.A

                                                                  ČU  Sofia  Ihringová  VI.B

                                                 4.kat.    ČU  Timea  Michalková  IX.A

   

  Spevákom  ďakujeme  za  príkladnú reprezentáciu školy a srdečne im blahoželáme !

 • POZVÁNKA
 • Deň bez sladkostí

  Do galérie Deň bez sladkostí boli pridané fotografie.

  Milí rodičia, žiaci i priatelia našej ZDRAVEJ  ŠKOLY !

  Piatok 13. nemusí  byť  vždy len smiešny deň. V našej škole bol zdravý, Deň bez sladkostí. V triedach sme si s pani učiteľkami robili aktivity, ktoré boli zamerané k téme zdravého stravovania, zdravej desiaty. Kontrolovali sme sa navzájom, či niekto neporušil dohodu dňa bez sladkostí. Veru sa našli i takí, ktorí porušili.  Vysvetlili sme si , ktoré sladké potraviny škodia nášmu organizmu a hľadali sme možnosti , ktorými sa dajú nahradiť. V III.B triede si žiaci robili zdravé ,,Jednohubky,, a posúďte sami, či sa podarili. Dokazujú  to fotografie.  NA  ZDRAVIE  !

 • Cesta do histórie mesta Kremnica - ŚKD

  Do galérie Cesta do histórie mesta Kremnica - ŚKD boli pridané fotografie.

  Dňa 11.4.2018 sme sa v rámci ŠKD, zúčastnili s prvákmi a druhákmi exkurzie v Múzeu mincí a medailí, kde sme sa na chvíľu vrátili v čase až do histórie nášho mesta. Vypočuli sme si príbeh kráľa Karola Róberta z Anjou, v ktorom udelil mestu Kremnica mestské práva a privilégiá. V dobových kostýmoch sa deti prešli aj cez námestie a viedol ich sám kráľ...

 • Servítková technika v ŚKD s Ingou :)

  Do galérie Servítková technika v ŚKD s Ingou :) boli pridané fotografie.

  Dňa 15.3.2018 sme s deťmi opäť privítali Ingu Trokšiarovú, ktorá s deťmi zdobila veľkonočné vajíčka. Vajíčka boli rôznych veľkostí a deti si mohli vybrať a dotvoriť ich vybranou servítkou. Nápadov bolo veľa a výsledok nenechal na seba dlho čakať. Niektoré deti už v ten deň odchádzali s vyzdobeným vajíčkom domov. Ďakujeme Inge, že si na nás našla čas a spríjemnila nám popoludnie:)

 • Novaškovo všeličo

  Do galérie Novaškovo všeličo boli pridané fotografie.

  Blíži sa čas zápisu detí z materských škôl do základných , a preto sme aj my na našej  privítali deti z materskej školy a ich rodičov , aby sme im tú našu predstavili. Na jej pôde ich privítali okrem pána riaditeľa aj naši obľúbení maskoti - Novaškovia. Pani učiteľky pripravili pre deti veľmi zaujímavý a pestrý program. Deti prešli cez tabletové ZOO , pohyblivé LEGO, robili hokusy pokusy a zabávali sa a obdivovali šikovné ruky Mr. Bubble v jeho úžasnej bublinovej show. Svoje brušká potešili a občerstvili sa hravým, zdravým MŇAM. Na záver tvorili spolu so svojimi rodičmi v tvorivých dielňach krásne jarné výrobky.A musíme povedať, že boli veľmi, veľmi šikovní. Milí predškoláci už sa na Vás tešíme!

 • Hviezdoslavov Kubín - okresné kolo

  Do galérie Hviezdoslavov Kubín - okresné kolo boli pridané fotografie.

  Dňa 26. a 27.3.2018 nás víťazi školského kola Nelka Rajčanová, Ferko Kmeť, Miriam Kmeťová, Diana Tileschová, Adela Račková, Nadin Neuschlová, Zora Kűrthyová a Sofia Říhová reprezentovali v súťaži Hviezdoslavov Kubín v prednese poézie a prózy v okresnom kole v Žiari nad Hronom. V prvej kategórii v prednese prózy si 1. miesto vybojoval Ferko Kmeť a postupuje ďalej do regionálneho kola a v druhej kategórii v prednese poézie sa na treťom mieste umiestnila Adelka Račková.

   Ferkovi gratulujeme a držíme palce v regionálnom kole!

 • Plaveký výcvik II.A

  Do galérie Plaveký výcvik II.A boli pridané fotografie.

  Bolo super a veselo! Všetci sme plavci a dokonca niektorí z nás preplávali celý bazén. Dvaja dokonca aj 4 dĺžky! Naše poďakovanie patrí  p. učiteľovi Bírešovi, ktorý z nás "vyžmýkal" maximum a každý deň pripravil pre nás v bazéne skvelú zábavu.

 • Hlasovanie Tesco Žiar nad Hronom

  Hlasovanie v predajni Tesco nás posunulo na prvé miesto. Ďakujeme všetkým ľuďom, ktorí podporili myšlienku separácie odpadu na našej škole. Hlasovanie končí 31.3.2018. Ešte stále je možnosť hlasovať. Kliknite na odkaz: 

  https://www.gestopremesto.sk/hlasovanie/ziar-nad-hronom

  Bližšie informácie o projekte:

  Odpad je vec, ktorej sa majiteľ chce zbaviť, alebo tiež hnuteľná vec, ktorej odstránenie je potrebné z hľadiska ochrany životného prostredia. Triedenie odpadu je dnes nevyhnutnosťou. Životné prostredie je dnes veľmi znečistené. Preto treba vzdelávať už naše deti od útleho veku. Úlohou školy je vzdelávať a pripravovať deti a mládež nielen na odbornosť, ale aj na každodenný život.Preto by sme chceli recyklovanie spustiť aj my na našej škole. V triedach to už robíme, ale nemáme na to patričné vybavenie. Financie by sme použili na zakúpenie košov na triedenie a príslušných pomôcok.

 • Úspešné protidrogové divadelné predstavenie THE DARK TRIP - Drogy sú cesta do tmy

  V deň, keď deviataci písali monitor sme mali my – druhostupniari – pripravený náučný program. Najprv sme navštívili Galériu, kde sme sa rozprávali o nadchádzajúcej Veľkej Noci a náboženstve. Prebrali sme zvyky, tradície a vyjadrili sme náš postoj k tomuto sviatku. Neskôr sme sa zúčastnili výchovného koncertu v kine. Jeho názov bol Cesta do tmy a bolo to o chlapcovi, ktorý sa vo svojom živote vybral zlým chodníkom. Kvôli partii natrafil na drogy a doplatil na to nie len on, ale i jeho rodina. Nehoda, ktorá sa stala jeho sestre ho však zmenila a on sa konečne vrátil do normálu. O svoju skúsenosť sa rozhodol podeliť s deťmi ako sme my. Jeho cieľom bolo varovať nás pred rôznym nebezpečenstvom v živote. Domov sme odchádzali o niečo múdrejší.        Jessica Púčeková, VIII.B

  REALIZOVANÉ S FINANČNOU PODPOROU MINISTERSTVA ZDRAVOTNÍCTVA SR - V RÁMCI ÚČELOVEJ DOTÁCIE  NA PODPORU PROTIDROGOVÝCH AKTIVÍT PRE ROK 2017

  Čo hovorí o  divadle THE DARK TRIP, ktoré je súčasťou projektu - Drogy.- Cesta do tmy,      o jeho ďalších perspektívach  Martin Žák , ktorý je autorom, scenáristom, režisérom a hercom v jednej osobe a túto  divadelnú inscenáciu  vytvoril na základe svojho osobného príbehu, ktorý prežil v bratislavskej Petržalke?

  “The Dark Trip je takou malou terapiou. Mladí diváci vstupujú so mnou do príbehu a prechádzajú so mnou určitú cestu.  Keď si predstavím mladých ľudí, že príde do ich života pokušenie zobrať drogu, tak verím, že sa im vynorí niečo z tohto predstavenia. Budú sa musieť rozhodnúť skutočne podľa pravdy, nielen podľa toho, že ich niečo láka. 

  Môj príbeh sa končí tak, že po dvojitej dávke drog som tu už nemal existovať. Keďže som si toho vedomý, nedokážem už žiť život ľahkovážne. Preto mám neskutočnú potrebu vypovedať, že život je vzácny.”

  Viac o samotnom projekte  a  ďalšie  plány prezradil manažér a protagonista projektu DROGY – CESTA DO TMY, Richard Kraľovič, ktorý je zároveń riaditeľom Metamorfozis o.z., ktoré projekt realizuje po celom Slovensku.

  „Samotné predstavenie je určitým mostom – mladý divák sa po ňom môže rozhodnúť povedať zlým veciam nie. To je základ pre ďalšie projekty[], v ktorých budeme mladých ľudí motivovať, ako povedať na dobré veci áno. Prvým následným projektom je Afterpárty. Nebude to len obyčajná párty, ale vytvoríme chilloutové zóny, kde mladí budú môcť objaviť v sebe talent, svoj dar a objaviť svoj sen. Ide o mladých ľudí, ktorí mnohokrát počujú: „Ty na to nemáš“, ale niekde vo vnútri cítia, že chcú byť tvoriví a niečo dokázať. Okrem spomínaných chilloutových zón tu budú znieť príbehy ľudí, ktorí boli na drogách a dnes majú úplne iný život. Zároveň budú mať mladí ľudia možnosť poradiť sa o svojich snoch s rôznymi lektormi, odborníkmi z kultúry, umenia, ľuďmi s manažérskymi schopnosťami tak, aby sa dozvedeli to, čo im škola neponúka v oblasti praxe. Neskôr by sme chceli zorganizovať tábory, to je naša vízia. Tu budú môcť spoznať mladí ľudia svoje dary hlbšie. A tak od umeleckého divadelného podujatia The Dark Trip ich vrátime k umeniu, ktoré je v nich...“.

   

   

   

 • Aktualizácia údajov
  Dáta z programu aScAgenda boli aktualizované
 • Posledné korčuľovanie

  Do galérie Posledné korčuľovanie boli pridané fotografie.

strana: