Kontakt O škole Novinky Čo sa udialo Fotoalbum Kalendár Užitočné linky Počasie Rada školy Rodičovská rada
Navigácia
 • Olympiáda v anglickom jazyku - okresné kolo

  V stredu 16.1.2019 získal žiak 9.A triedy Marek Svitok prvé miesto v okresnom kole olympiády v anglickom jazyku v kategórii 1B (ZŠ 8. - 9. ročník) a postupuje do krajského kola, ktoré sa bude konať 13.2.2019 v Banskej Bystrici. Gratulujeme a zároveň želáme veľa šťastia. Žiaka na olympiádu pripravovala p. učiteľka Ing. Ivana Horváthová.

 • Aktualizácia údajov
  Dáta z programu aScAgenda boli aktualizované
 • IV. B relaxačná TSV

  Dočkali sme sa! Naša ľadová plocha pri škole utužuje priateľstvá, učí pomáhať si navzájom a tešiť sa z pohybu na čerstvom vzduchu.

 • Novoročné prianie

  Želáme vám, aby budúci rok bol pre vás niečim špeciálny. Nech je každý nový deň naplnený láskou, zdravím, porozumením a šťastím. Nech máte každú minútu aspoň jeden dôvod pre radosť a urobíte si tak váš svet krajším.

  Tešíme sa na vás po vianočných prázdninách - 8.1.2019, t.j. v utorok.    

 • Divadlo pre mladých aj veľkých

  14.decembra sme sa my nemčinári zúčastnili bábkového divadelného predstavenia "Kasperl". Divadielko pre malých aj veľkých sa nám veľmi páčilo. Nie je veľa príležitostí, kedy si môžeme vypočuť nemecký jazyk, ktorý sa učíme dvakrát do týždňa. Téma nám bola nanajvýš blízka. Gašparka vystupujúceho v bani na zlato nám priblížili členovia Karpatonemeckého spolku. Ďakujeme za príjemné spestrenie výučby nemeckého jazyka. Žiaci 6., 7., 8. a 9. ročníka.

   

 • Keď sa spolupatričnosť ľudí spojí...

  Láska, šťastie, porozumenie a spolupatričnosť sú tie krásne city, ktoré u ľudí rezonujú hlavne počas VIANOC. My sme už druhýkrát zorganizovali vianočné benefičné trhy s názvom: " Darček pre Sibylku" . Sme šťastní, že práve tieto trhy spojili učiteľov, žiakov, rodičov a širokú verejnosť mesta a vyzbieralo sa na nich 2000 eur, ktoré sú venované našej žiačke Sibylke na liečebné účely 💝.Milo nás prekvapili aj ZUŠ a DD a DSS, ktorí prišli na pôdu našej školy, aby tiež príspevky svojim finančným darčekom. PRAJEME VÁM VŠETKÝM ŠŤASTNÉ A VESELÉ VIANOCE.

 • Pozvánka na školský ples
 • Dejepis trochu inak

  6.A sa včera premenila na horu Olymp. V rámci spoznávania starovekých gréckych dejín sme sa zahrali na gréckych bohov, ktorých navštívili aj egyptskí bohovia. Samozrejme, aby sme sa na chvíľu mohli niekým stať, bolo potrebne sa o ňom niečo dozvedieť. Niektorí z nás si dokonca pripravili aj primerané oblečenie či atribút, s ktorým bol daný boh zobrazovaní.

 • Tvoja tvár znie povedome...

  Nelka Rajčanová, žiačka IV.B triedy bola režisérkou slohovej výchovy, na ktorej nie jedna tvár znela povedome.

  V poradí už tretiu známu súťaž z televíznej obrazovky si Nelka vybrala a s ostatnými spolužiakmi vyskúšala znieť povedome. Musím priznať, že výkony  žiakov  IV.B  triedy boli odvážne, lebo stvárnili nielen slovenských, ale i zahraničných spevákov populárnej piesne.

  Potlesk, diplom, drobná sladkosť, boli odmenou za výborné výkony. Len tak ďalej štvrtáci ! JB

 • Kremnica 690

  História Kremnice je opradená mnohými povesťami. Z pera Jozefa Cígera Hronského pochádzajú Kremnické povesti. Dnes 11.12. sme mali možnosť vypočuť si ukážku z týchto povestí v priestoroch kniznice, v rámci projektu Kremnica 690, ktorý realizuje Knižnica Jána Kollára v Kremnici pri príležitosti 690. výročia založenia mesta.
  V najbližších dňoch by sme mali vytvoriť ilustrácie k týmto povestiam. Tieto budú vyhodnotené porotou. Tešíme sa na krásne výtvarné dielka. 

 • Voňavo, ako v medovníkovej chalúpke....

   

  Tak sme sa cítili v SOŠ pre žiakov so sluchovým postihnutím, do ktorej nás pozvali piecť medovníky. Ešte pred dverami nás omámila prekrásna perníková vôňa, ktorú sme si vychutnali všetkými zmyslami. My , žiaci IV.B a žiačky z III.B sme sa učili zdobiť, piecť medovníky a iné dobroty z medovníkového a lístkového cesta. Vraj nám to výborne išlo, pochválili nás p.učiteľky zo SOŠ. Pohostili nás čajíkom, veľkou trpezlivosťou, ochotou a milým úsmevom pri pečení . Žiaci si mohli svoje výrobky ochutnať i odniesť domov svojim blízkym.

  Fotografie svedčia o tom, že sme sa u nich výborne cítili. Ďakujeme za krásny predvianočný zážitok!  

                                      Žiaci IVB. a III.B triedy

   

 • DROTÁRI  , INKOGNITO  ,  KONŠTRUKTÉRI  v  IV.B

    Tieto tri nadpisy  hovoria o ďalšej výbornej práci našich štvrtákov.

  Do našej triedy prijala pozvanie p.Gáfriková  z Pohronského osvetového strediska v Žiari nad Hronom, aby sme si spolu s ňou v rámci výtvarnej výchovy vyskúšali drotárske schopnosti. Žiaci si mohli vybrať,  či upletú z mäkkého drôtu srdiečko, alebo stromček. Práca to nebola jednoduchá, ale o to zábavnejšia. Pomocou klieštikov a šikovných rúk sa nám výrobky podarili. Teší nás, že sme si mohli vyskúšať drotárske umenie . Ďakujeme p. Gáfrikovej za trpezlivosť.

   Po úspešne pripravenej súťaži Česko  Slovensko má talent v našej triede, Sebastián Matulík pripravil  novú  súťaž, ktorú tiež poznáme z televíznej obrazovky pod názvom Inkognito. Vyberal žiakov, ktorí mali pripravený  názov  povolania, na ktoré museli prísť správne položenými otázkami  ostatní žiaci v úlohe hádajúcich. Verte, neboli to jednoduché povolania, ale žiaci ich šikovnými otázkami úspešne uhádli.

  Pochváliť sa chceme tiež s konštruktérskymi schopnosťami. Naši milí rodičia, pomohli zvládnuť niektorým  svojim deťom  skonštruovať jednoduché stroje, o ktorých sme sa učili na hodinách prírodovedy. Štvrtáci , ste veľmi šikovní a nápadití! Len tak ďalej.

  Už teraz sa teším, akou ďalšou prácou sa budem môcť vo vašom mene pochváliť. JB

 • Darček pre Sibylku - tvorivé dielne 2018

  ĎAKUJEME všetkým ochotným  rodičom, žiakom, učiteľom, asistentom i všetkým ostatným, ktorí prispeli k úspešnému priebehu tohtoročných tvorivých dielní a vianočných trhov.

 • Vianočné trhy "Darček pre Sibylku" 2018

  Do galérie Vianočné trhy "Darček pre Sibylku" 2018 boli pridané fotografie.

 • „DARČEK PRE SIBYLKU“

  Milí rodičia, starí rodičia a priatelia našej školy, pozývame Vás na Vianočné tvorivé dielne spojené s vianočnými trhmi, ktoré sa uskutočnia dňa 5. decembra 2018 v čase od 14.00 do 18.00 hod v MsKS v Kremnici pod názvom „DARČEK PRE SIBYLKU“.

  Príďte si skúsiť svoju šikovnosť  so svojimi deťmi, či vnúčatami  a zároveň si urobte radosť kúpou pekných vianočných dekorácií, ktoré vyrobili nielen naši žiaci, ale i učitelia, rodičia a mnohí šikovní  ľudia z nášho okolia. Predaj výrobkov začína už o 10.00 hod v predajných stánkoch na pešej zóne a od 14.00 aj v MsKS. Výťažok z predaja darujeme našej žiačke, Sibylke Prídavkovej, na ďalšie špeciálne liečenie, ktoré môže zlepšiť jej zdravotný stav.

  Tešíme sa na Vás a vopred ďakujeme.

   

  A tu je malá „ochutnávka“ toho, čo sme pre Vás pripravili.

 • Chvíľa s rozprávkou v materskej škole

  Rozprávky nás sprevádzajú od detstva. Najskôr nám ich čítali rodičia, neskôr sme po knihe siahli my sami a ponorili sme sa do jej tajomstiev. Aj vďaka rozprávkam  si budujeme hodnotový rebríček. Učia nás spravodlivosti, pravde, láske a porozumeniu. Poučenie z rozprávky nás posúva vždy ďalej.
  V rámci rozvoja čitateľskej gramotnosti si naši deviataci v spolupráci s druhákmi pripravili 4 rôzne rozprávky a divadelne ich spracovali.
  Dnes 27.11. sme navštívili MŠ Dolnú v Kremnici, kde sme tieto rozprávky prezentovali a následne sme sa v skupinách hrali a vytvorili tak časovú os z obrázkov. Zažili sme príjemné spoločné chvíle. 

 • 13. ročník speváckej súťaže populárnych piesní POPBB

  23.11.2018 sa žiačka IV.B triedy Sofia Říhová zúčastnila speváckej súťaže v B. Bystrici. Ako najmladšia účastníčka súťaže medzi finalistami získala ocenenie za účasť.

  Blahoželáme a prajeme veľa ďalších úspechov! 

 • Česko Slovensko   má  talent  v IV.B  triede

  Dávam   KLOBÚK  DOLU  pred  mojimi  žiačkami !

  Sofinka Říhová a Emka Balážová vo štvrtok, 22.11.2018 na slohovej výchove zorganizovali súťaž talentov. Súťaž si pripravovali celý týždeň, od kedy si vypýtali voľné spracovanie úlohy na tému umelecký štýl. O ich podarenom výsledku svedčia fotografie z hodiny. Ostatní spolužiaci si prežili atmosféru  podobnú televíznej šou a ako sa povie, v plnej paráde!

  Ďakujeme dievčatá, odviedli ste výbornú prácu!                         

  Hrdá triedna učiteľka, JB.

 • Deň v Mestskej galérii

  Dnes 21.11.2018 naši šiestaci mali možnosť rozvíjať svoje umelecké cítenie v Mestskej galérii. Na úvod im bolo poskytnutých zopár veľmi zaujímavých informácií o obrazoch, konkrétne od poľskej maliarky Malgorzata Strelec s názvom Rozhovory s kameňmi, či tvorbu slovenského maliara Jaroslava Uhela s názvom SENTENTIA. No neskôr sa pustili do tvorenia  vlastných obrazov.  No skúsili si aj jednu z výtvarných techník s názvom frotáž. Výsledky našej aktivity si môžete pozrieť vo fotkách.

 • Netradičné vyučovanie

  Čas, keď piataci testovali svoje vedomosti zo slovenského jazyka a literatúry a matematiky, sme my šiestaci, siedmaci, ôsmaci a deviataci dopĺňali informácie v priestoroch kremnických múzeí. Rozprávali sme sa o hodnote peňazí, o spôsoboch obchodovania v minulosti a hlavne o hospodárení s peniazmi, čím sme potrénovali finančnú gramotnosť. Tí odvážni z nás vyšli až na vrchol veže Kremnického hradu, kedy sme prezentovali svoju telesnú zdatnosť. Tvorivého ducha  sme zase rozvíjali v priestoroch galérie a Múzea keramiky. Vyučovanie nemusí vždy prebiehať iba v priestoroch školy. Veríme, že v dnešnom pestrom programe si každý našiel to svoje. 

strana: