• Vedomostné aktivity

• Fyzikálna olympiáda, matematické súťaže, astronomická súťaž, technická olympiáda, olympiáda v cudzích jazykoch
          • Spolu s učiteľmi sa žiaci pripravujú na olympiády a súťaže, nadobúdajú nové vedomosti a poznatky a následne súťažia.

• Školský rozhlas
          • Naša škola ponúka možnosť pracovať ako skutočný rozhlasový moderátor! V školskom rádiu s názvom Teenageradio pracujú veľmi usilovne šikovné dievčatá a chlapci, ktorí si pripravujú pre svojich spolužiakov veľmi zaujímavé témy týkajúce sa diania v škole, v meste, hlásia oznamy, akcie a v neposlednom rade spríjemňujú pobyt v škole cez prestávku piesňami na želanie.

• Školský časopis
          • Tvorivosť našich žiakov prezentujeme aj prostredníctvom nášho školského časopisu Rytmus školy. Články z diania školy pripravujú naši žiaci v spolupráci s učiteľmi, a tak si môžu vyskúšať prácu redaktora. Uverejňujeme zaujímavé výtvarné práce, básne či príbehy, ktorých autormi sú naši žiaci.

• Rovesnícke učenie
          • Na našej škole uplatňujeme rovesnícke učenie. Čo je to rovesnícke učenie? Keď starší žiaci učia mladších žiakov, spolužiak vysvetľuje spolužiakovi, kamarát pomáha kamarátovi. Je to jedna z metód, ktoré pomáhajú žiakom lepšie pochopiť nové veci.

• Exkurzie – literárne, dejepisné, fyzikálne, prírodovedné
          • Exkurzie, ktoré naša škola organizuj, dávajú našim žiakom príležitosť „byť tam“, teda na miestach, kde prebieha konkrétny skutočný život a je zabezpečená jedna zo základných podmienok zmysluplného učenia - priama skúsenosť.

• Erasmus+
          • Medzi projekty na medzinárodnej úrovni patrí aj projekt Erasmus+. Jeho cieľom je posilniť internacionalizáciu a európske vzťahy partnerských škôl podľa dobre definovaných európskych rozvojových plánov, posilniť väzby medzi partnerskými mestami priamo v oblasti vzdelávania. V tomto projekte sme nadviazali spoluprácu so Základnou školou z mesta Nový Jičín v Českej republike a z obce Končanica v Chorvátsku.