• Organizácia v školskej jedálni

• Výdaj obedov

OBED žiakov, zamestnancov a cudzích stravníkov

od   11,20 hod. do  13,30 hod

• Strava sa nevydáva mimo školskej jedálne.
            • Výnimkou je náhle ochorenie dieťaťa – v tom prípade si zákonný zástupca môže odobrať obed v prvý deň ochorenia do obedára. Nasledujúce dni sa dieťa odhlási.
            • Do obedára sa strava vydáva iba cudzím stravníkom.
            • Počas vydávania obedov platí zákaz vstupu do školskej jedálne osobám, ktoré sa v našej školskej jedálni nestravujú.

Zmena jedálneho lístka

Školská jedáleň má právo zmeniť jedálny lístok zo dňa - na deň, bez oznámenia o zmene jedla stravníkom. (zmena sa nahlási len stravníkom, ktorí si uviedli v prihláške na stravovanie zdravotné problémy – alergie a priložili doklad od odborného lekára)

Dozor v školskej jedálni

Počas výdaja obeda je v školskej jedálni zabezpečený pedagogický dozor.

Správanie žiakov v školskej jedálni

• Každý žiak má právo stravovať sa v ŠJ.
          • Do jedálne vstupujú žiaci v čase určenom  na obed. a zdržujú sa len nevyhnutnú dobu na obed.
          • Počas stolovania i celého pobytu v ŠJ sa správajú kultivovane, nebehajú, nevykrikujú, nerozprávajú nahlas,  nenechávajú po sebe odpadky, nesiahajú iným do jedla, udržujú čistotu. Neničia  obrusy, taniere, poháre, príbory. Celý obed skonzumujú v ŠJ.
          • Po skončení obeda svoje miesto zanechajú v poriadku a čistote, tanier a príbor odovzdajú pri okienku a opustia ŠJ.
          • Pri nevoľnosti alebo úraze sú stravníci povinní okamžite hlásiť túto skutočnosť pedagogickému dozoru.
          • Rešpektujú pedagogický dozor, vedúcu i personál jedálne.
          • Žiaci, ktorí nerešpektujú pokyny, narúšajú poriadok alebo včas neplatia za stravu, môžu byť zo stravovania vylúčení.
          • Žiaci, ktorí sa nestravujú, cudzí ľudia ani rodičia do jedálne nevstupujú

Zamestnanci v ŠJ

Vedúca ŠJ: Renáta Florovičová