• Naše nové ihrisko

OCTAGO: Slovenské workout ihriská, ktoré mieria za hranice .
      • Workoutové ihrisko

• Otvorenie ihriska

Tešíme sa, že sa opäť  stretávame pri otvorení nového vybudovaného vonkajšieho priestoru v našej škole.

V mesiaci september sa nám úspešne podarilo zahlasovať za tento projekt pod názvom Rozhýb svoje telo cez nadáciu SPPoločne.  Získali sme  viac ako 9000 hlasov a určite si ešte všetci pamätáte, ako sme si to museli tvrdo vybojovať. Hlasovali sme tu v meste Kremnica, pomohli aj obyvatelia a návštevníci mesta Turčianske Teplice. Posledný deň sme zdvojnásobili bojové pole v nákupných priestoroch Tesco v mestách  Žiar nad Hronom a Zvolen.  Na tento športový projekt sme vypotili v úvodzovkách kvapky krvi, pri hlasovaní sme presvedčili viac ako 3 000 ľudí, aby s nami zabojovali a pomohli nám myšlienku tohto projektu dostať z papiera do skutočnosti. Umiestnili sme sa tak na treťom mieste, čo pre našu školu zabezpečilo získanie financií v hodnote 4731 eur.

Postavili sme workoutové ihrisko v areáli našej školy, ktoré  bude slúžiť žiakom, ale aj komunite v meste Kremnica. Tento ďalší priestor sa nám podarilo efektívne zaplniť vďaka už spomínanej Nadácii SPPoločne v podprograme Zlepšime spoločne Slovensko. Pri výstavbe pomohli sponzorsky Elba a.s. Kremnica sumou v hodnote 1 000 eur. Ihrisko vybudovala firma OCTAGO s.r.o. Piešťany. Stavebné úpravy pred výstavbou a dokončovacie práce po výstavbe vykonala firma STAVITRANS Kremnica. Samozrejme prispeli rukou k dielu aj naši žiaci a zamestnanci školy. Ďakujeme aj všetkým tým, ktorí prišli s touto myšlienkou na napísanie tohto projektu. Srdečná vďaka všetkým.
        Workout park alebo vonkajšie ihrisko na cvičenie s vlastnou váhou tela poskytuje deťom, mládeži, ale aj dospelým priestor na zlepšovanie svojej fyzickej kondície. Zároveň umožňuje nielen mládeži, ale aj iným obyvateľom mesta, tráviť čas aktívne. Pevne veríme, že tento priestor bude upevňovať nové priateľstvá, že cvičenci tu budú vstrebávať do seba základy zdravého životného štýlu, čo nakoniec vedie k znižovaniu pravdepodobnosti brania drog alebo alkoholu.
        Veríme, že touto cestou prispejeme, ako k fyzickému, tak psychickému rozvoju detí a ukážeme im, že žiť zdravo sa dá už od útleho veku.
        Na záver chceme popriať tomuto ihrisku, aby nielen dnes ale každodenne napĺňalo cieľ tohto projektu a to je podporiť deti a mládež v športových aktivitách a rozvíjať myšlienku, že pohyb je rovnako dôležitý, ako spánok. Chceme mu popriať, aby toto ihrisko umožnilo deťom objaviť nový rozmer pohybu a navštevovali ho aj vo svojom voľnom čase.
        Prajeme mu, aby bol odrazový mostík pre všetky športy, ktoré  bude mládež v budúcnosti vykonávať a zároveň, aby pohyb na ňom slúžil  ako prevencia proti obezite a rôznym telesným problémom.

Dovoľte aby som ukončila tento  príhovor vetou kremnických športovcov, ktorú si určite ak budete na tomto ihrisku poctivo cvičiť poviete:

Keď nevládzeš, zrýchli.

Otvorenie ihriska nám v cvičiacom tempe zahája naše dievčatá.

Športové prvotiny nám ukážu aj naši žiaci.

No a na záver nám športove výkony nám prišli ukázať známi športovci nielen v meste Kremnica Michal Polačko spolu s Erikom Urgelom.

A aby to nebolo dosť medzi tým trochu poézie v podaní Dušky Rajčanovej.

Prajem pekný športový zážitok.

Fotoalbum: https://zsangykrc.edupage.org/album/