• Pani jeseň

• Už je jeseň, lístie padá,
          po tom lístí behám rada.
          Pritom zbieram sladké plody,
          v zime budú do pohody
          Aj zvieratká ako my,
          chystajú si zásoby.

Jeseň už prelietla po chotári, stromy obliekla do pestrých šiat , ukázala nám svoju tvár v podobe posledných teplých lúčov babieho leta, ale predstavila sa nám i v podobe chladných rán s kvapkami dažďa.
          V našej  škole sme ju privítali spolu s deťmi v jedno príjemné teplé predpoludnie.

Žiaci vo svojich triedach sa na privítanie pani Jesene pripravovali naozaj svedomito. Rozprávali sa s pani učiteľkami o jeseni – jesennom počasí, o jesenných prácach, o jesenných plodoch. Vedomosti zbierali aj na vychádzkach, naučili sa básničky a pesničky o jeseni.

Jesenná atmosféra vládla v celej škole. Jednotlivé triedy súťažili o najkrajšiu jesennú výzdobu, ktorú zhromaždili na školskú chodbu a tá sa razom  premenila  na jednu jesennú nádheru. Ihrala krásnymi, pestrými farbami.

Nielen pani Jeseň, ktorá prišla medzi deti  súťaž vyhodnotiť, ale aj všetci návštevníci našej školy a pani učiteľky museli uznať, že  ich fantázia, tvorivosť a šikovné ruky  sú závidenia hodné. Jeseň, pani bohatá, pochválila a odmenila všetky deti, ktoré sa  do súťaže zapojili a poďakovala sa za krásne výtvory.

Nádherná jesenná výzdoba tešila naše oči ešte niekoľko dní. Posúďte samy:

Viac fotiek si môžete pozrieť vo fotoalbume.