• Stravovanie

I. Školské stravovanie

1. Každý žiak, ktorý sa chce stravovať v ŠJ je povinný včas vyplatiť stravné v hotovosti, alebo cez sporožírový účet.

2. Vstup do školskej jedálne je povolený iba stravujúcim sa žiakom.

3. V školskej jedálni sa žiaci zdržujú iba počas konzumácie stravy .

4. V ŠJ sa správajú disciplinovane, riadia sa pokynmi pedagogického dozoru a zamestnancov ŠJ.

5. Prevzatú a zaplatenú stravu stravník všetku konzumuje v jedálni .

6. Po konzumácii stravy je stravník povinný ním použitý kuchynský riad a príbor vrátiť do odkladacieho okienka pre použitý riad.

7. V prípade, že žiak rozleje časť stravy na podlahu, oznámi túto skutočnosť pedagogickému dozoru, ktorý prostredníctvom pracovníčok ŠJ zabezpečí odstránenie nedostatku, ktorý býva príčinou školského alebo pracovného úrazu.

8. Ak žiak časť stravy rozleje na jedálenský stôl, tento nedostatok si odstráni sám alebo požiada pracovníčku pri odbere použitého riadu o uvedenie stola do dobrého hygienického stavu.