• Športové aktivity

• Účelové cvičenia
          • Každý školský rok naša škola organizuje účelové cvičenie pre žiakov školy. V teoretickej príprave sa dôraz kladie na získavanie nových vedomostí, opakovanie a upevňovanie učiva, využíva sa obsah jednotlivých disciplín, vied, cvičení a záujmových činností. Počas priebehu účelových cvičení si žiaci osvojujú zásady, zručnosti, možnosti ochrany proti možnému ohrozeniu, proti účinkom nežiaducich a nebezpečných návykových látok, opakujú si vedomosti a informácie, ktoré sú spojené so záchranou a ochranou života ľudí. Taktiež sa učia podávať prvú pomoc a snažia sa pomocou dostupných prostriedkov orientovať v teréne.

• Kalokagatia
          • Slovko kalokagatia nemusíme nikomu z nás extra predstavovať. Ide o slovo, ktoré v sebe spája rozvíjanie tela i duše. Takejto súťaže, ktorá sa konala na Štrbskom plese, sa zúčastnili aj naši žiaci. Súťažili v kultúrnych, aj športových disciplínach a dosiali nevídané úspechy. Okrem lyžiarskych úspechov našich žiakov-chlapcov sa zablysla Mirka Kmeťová, ktorej dielo bolo vybraté medzi najlepšie z celého Slovenska.

• Angyalova latka
          • Veľmi vydarená akcia s názvom Angyalova latka v sebe ukrýva názov atletickej súťaže skoku do výšky. Tejto súťaže sa s radosťou zúčastňujú dievčatá aj chlapci a súťažia v tom,aby každý jeden z ich podal čo najlepšie výkony a "preskočil svoje hranice". Vieme s istotou povedať, že na našej škole sa ukrýva mnoho atletických talentov.

• Beh do vrchu Kalvária
          • Mesto Kremnica, OZ Kalvária, CVČ Kremnica, MKL Kremnica a Horská služba Kremnica organizujú veľmi zaujímavú akciu s názvom Beh do vrchu Kalvária, ktorej sa s radosťou a športovým duchom zúčastňujú aj žiaci našej školy. Každý rok prekonávajú svoje limity a s vervou sa ženú do vrchu. Všetci sa stretajú pri šachte Ferdinand a nevedia sa dočkať, kto z nich dobehne ako prvý. Každý jeden je, samozrejme, víťazom, pretože nie je dôležité vyhrať, no zúčastniť sa.

• Ping - pong
          • Ping – pong patrí k mimoriadne obľúbeným športom v našej škole. Tento záujem podporujeme u žiakov na hodinách telesnej výchovy a žiaci tiež môžu vo voľnom čase navštevovať ping-pongový krúžok. Svoje sily si potom môžu zmerať v rôznych školských turnajoch či dokonca v okresných súťažiach.

• Lyžiarsky, plavecký výcvik, škola v prírode
          •

Naša škola pravidelne organizuje lyžiarsky výcvik pre tretiakov a siedmakov, plavecký výcvik pre druhákov a šiestakov. V štvrtej triede podporujeme pobyt v prírode organizovaním školy v prírode. Okrem pohybovej aktivity žiaci upevňujú aj vzťahy medzi sebou a učia sa samostatnosti.

• Vyzývací deň
          • Vyzývací deň je akcia, ktorú pravidelne organizuje naša škola. Je to hravé popoludnie plné zábavy a športových úloh pre deti a ich rodičov. Aj týmto sa snažíme o nadviazanie neformálnych vzťahov.

• Florbalový krúžok
          • Vo voľnom čase môžu žiaci navštevovať florbalový krúžok, ktorý je veľmi obľúbený.