• Možnosti využitia voľného času v škole

• Čitateľský kútik
          • Kto má rád knihy, rád číta, je knihomoľ, sem sa! Na II.stupni máme možnosť sadnúť si do pohodlných kresiel a ponoriť sa do zaujímavých kníh, ktoré náš čitateľský kútik ponúka. Cez prestávky, aj po skončení vyučovania sa tak môžete spolu s hlavnými hrdinami ponoriť do sveta fantázie, môžete sa stať detektívmi a pátrať po páchateľoch, ako aj zažívať prvé lásky a sklamania.

Knihy si po dohode s učiteľmi môžete požičať aj domov a spracovať ich do čitateľských denníkov.

• Stoly na ping-pong
          • Naša škola ponúka možnosť využívania voľného času prostredníctvom pingpongových stolov. Môžete si tak po vyučovaní alebo na hodinách telesnej výchovy zahrať rôzne hry, alebo vyzvať na hru aj vyučujúcich. Pingpongové stoly sa medzi žiakmi tešia veľkej obľube a mnoho žiakov si pingpong zvolilo aj za svoj krúžok.

• Varenie – kuchynka
          • Ak aj ty rád varíš a pečieš, práve pre teba je vhodný krúžok varenia a pečenia, na ktorého účely sú vyhradené priestory našej školskej kuchynky. Je tam vybavenie všetkého druhu, ktoré je potrebné na prípravu vašich chutných jedál.

• Doučovanie – spolu múdrejší
          • Naša škola ponúka možnosť doučovania cez projekt Spolu múdrejší. Na tomto doučovaní si žiaci môžu podrobnejšie preopakovať javy, ktoré sú im nejasné, ktoré im robia problémy, učiteľ sa im môže dôkladnejšie a podrobnejšie venovať. Čo je výhodou, pracuje sa v menších skupinách, pomalším tempom, takže každý žiak sa jeho konci zažíva úspech.

• Workoutové ihrisko
          • Chceš byť aj ty vyšportovaný? Chceš mať svaly ako Schwarzenegger a mať výbornú kondíciu? Tak neváhaj a navštív naše workoutové ihrisko, ktoré ponúka rôzne možnosti športového vyžitia. Využívať ho môžu nielen žiaci našej školy, ale aj široká verejnosť.

• Zelená učebňa a altánok
          • Pre potreby výchovno-vzdelávacieho procesu vznikla na našej škole Zelená učebňa, ktorá spolu s altánkom vytvára výrazný prvok pre praktické a zážitkové vzdelávanie žiakov na podporu aktívnej tvorby a ochrany životného prostredia, na formovanie vzťahu k okoliu a k prírode.

• Pocitový chodník
          • V našej exteriérovej učebni máme pocitový chodník, ktorý umožňuje deťom prostredníctvom pocitov spoznávať rozličné prírodné materiály rovnako v praxi ako aj v teórií. Je určený na chodenie bez topánok, čím sa u detí rozvíja koordinácia, motorika, rovnováha a spevňuje sa klenba chodidla. Popri zábave sa deti ľahšie učia.

• Telocvičňa, klzisko vedľa telocvične
          • Vo voľnom čase deti využívajú klzisko, čím podporujeme pohybovú aktivitu detí. Výhodou je, že je to v blízkosti školskej telocvične, preto tieto možnosti klziska využívame aj počas hodín telesnej výchovy.

• Programujeme s legom
          • Každé dieťa miluje Lego. A tak sme spojili príjemné s užitočným, zapojili sa do projektu a finančné prostriedky sme použili na zakúpenie štyroch základných stavebníc Lego Mindstorms EV3 a dvoch nadstavbových častí, senzorov, nabíjačky a nabíjacích akumulátorov. Žiaci programujú a pracujú so stavebnicami. V rámci projektu bolo uskutočnené aj rovesnícke vzdelávanie, v ktorom starší žiaci odprezentovali svoje výsledky práce mladším.