• Projekty a iné aktivity

• 3D tlačiareň + Interaktívna tabuľa v každej triede
          • Naša škola má dobré technické zabezpečenie, v každej triede využívame interaktívnu tabuľu. Vďaka projektu sa pre školu podarilo získať aj 3D tlačiareň, ktorá dokáže vytvoriť trojrozmerný (3D) objekt na základe digitálnych 3D dát.

• AED - defibrilátor
          • Ľudský život je to najdôležitejšie, čo každý z nás má a o to dôležitejšia je jeho záchrana. Vďaka projektu „Záchrana som ja“ sa podarilo pre našu školu získať automatický externý defibrilátor.

• Separáciou odpadu k zdravšiemu prostrediu
          • Žiakov na našej škole učíme a vedieme k tomu, aké je životné prostredie pre nás veľmi dôležité. Bohužiaľ, v dnešnej dobe veľmi znečistené. Nik sa nechce obklopovať odpadom, preto sa ho chce zbaviť. Žiakov vedieme k triedeniu odpadu, ktorý triedia aj jednotlivo vo svojich triedach. Učia sa tak, že chránia životné prostredie okolo seba.

• Aj my môžeme pomôcť životnému prostrediu
          • Získali sme financie na zakúpenie obrazoviek na chodby budov I. a II.stupňa. Projekt je zameraný na prezentáciu získaných výsledkov meraní pre širšiu skupinu žiakov a rodičov na našej škole, pomocou digitálnych technológií. Žiaci sa učia a sledujú merané ukazovatele a potom ich môžu prezentovať na chodbách aj počas prestávok. Vzniká tak prirodzená zvedavosť a záujem o ochranu životného prostredia. Zariadenia v súčasnosti používame na prezentáciu rôznych aktivít pre všetkých žiakov našej školy.

• Porazíme šikanu – My sme jeden tím
          • Keďže na našej škole odmietame akúkoľvek formu šikany, rozhodli sme sa zrealizovať projekt pod názvom „Porazíme šikanu – My sme jeden tím.“ Pravidelne realizujeme rôzne aktivity zamerané na šikanu a jej prevenciu, zisťujeme aktuálnu situáciu očami detí prostredníctvom rôznych dotazníkov. Medzi najhlavnejšie aktivity, ktoré v škole pravidelne vykonávame, patria:

· Zisťujeme stav šikany a násilia na našej škole.

· Upevňujeme a prehlbujeme pozitívne myslenie žiakov školy.

· Podporujeme v žiakoch tímovosť a spoluprácu.

· Upevňujeme priateľské prostredie na našej škole.

• Zlepšenie vybavenia školských jedální
          • Po náročnom vyučovaní sa každý žiak teší na chutný obed v našej školskej jedálni. Do nej sa nám podarilo zakúpiť nového robota - Robot univerzálny RM-60 H a Kotol varný elektrický ELR 151 3082. Veríme, že obedy nám budú chutiť o to viac.