• Pre rodičov a študentov

Pre zobrazenie Vašich známok, odhlasovanie stravy a denného rozvrhu sa prosím prihláste pomocou konta, ktoré ste dostali od našej školy

• Zbierka Biela pastelka

Biela pastelka je verejná zbierka, ktorá aj vďaka vašej pomoci zlepšuje životy tých, ktorí sa ocitli v neľahkej životnej situácii. Cieľom zbierky je získanie finančných prostriedkov na podporu ľudí so zrakovým postihnutím. Výnos Bielej pastelky je každoročne použitý na poskytovanie sociálneho poradenstva a sociálnej rehabilitácie, teda na financovanie aktivít, ktoré nevidiacim a slabozrakým ľuďom pomáhajú začleniť sa do bežného života. Aj u nás na škole bude zbierka v piatok 22.9.2023.

• Hravé čítanie

V jedno pekné utorkové popoludnie sme sa opäť po dlhšom čase vybrali na prechádzku do knižnice J. Kollára za našimi kamarátkami knižkami. Pri hravom čítaní sme pomohli psíkovi Bodríkovi rozpamätať sa, čo mu mamka kázala nakúpiť v obchode, pretože cestou do obchodu stretol kamarátov a na nákup úplne zabudol. V rámci tvorivej činnosti sme maľovali hviezdy, ktoré sa použijú na výzdobu knižnice k akcii Vesmír. Takto pomáhame aj my tretiaci, skrášľovať okolité priestory, ktoré potešia aj našich kamarátov.

DÔLEŽITÉ UPOZORNENIE od Informačného dopravného systému BBSK– OD 1.1.2024 ZMENA V DOPRAVNÝCH KARTÁCH

V súvislosti s pripravovanými zmenami v prímestskej autobusovej doprave v BBSK sa bude od 1.1.2024 cestovať po novom.

POZOR NA TO, AKOU ČIASTKOU SI DOBIJETE KREDIT NA DOPRAVNÝCH KARTÁCH.

Súčasné dopravné karty budú platné do 31. 12. 2023, a preto vám odporúčame redukovať kredit k 31. 12. 2023 čo najviac.V závere roka budete mať dostatok času na preregistráciu súčasných dopravných kariet.

• Enviroaktivita

Aj na začiatku školského roka myslime na ochranu životného prostredia. Učili sme sa, ako by sme mohli nahradiť plastové obaly na zošity a učebnice za papierové. Použili sme noviny a baliaci papier.

Vedeli ste, že plast sa v prírode rozkladá približne sto rokov a papier asi rok? Je to veľký rozdiel a aj malým činom, môžeme prispieť dobrej veci.

• Príhovor riaditeľa

Vážená pani prednostka mestského úradu, vážení hostia, milí žiaci, zamestnanci školy a rodičia.

Znova sa po dvoch mesiacoch otvorili brány našej školy a všetkých nás čaká množstvo povinností aj radosti. Samozrejme, že s novým školským rokom sú spojené aj veľké očakávania.

Hlavne vy, naši prváčikovia ste iste napätí, čo nové vás tu čaká. Nebojte sa, vaša pani učiteľka Janka vám pomôže a my vám všetci budeme držať palce.

• Slávnostné otvorenie školského roka

Začiatky neraz bývajú veľmi ťažké a o to viac to platí o začiatku školského roku. Tak ale jednoducho beží náš školský život a všetci zamestnanci našej školy už všetko pre vás, milí žiaci , pripravili a s radosťou Vás očakávajú.

Kedy? 4.9.2023 o 7.50 na našom školskom dvore ( v prípade nepriaznivého počasia v aule školy v budove 1. stupňa ).

• Veselá veda na našej škole

Vážení rodičia,

našu školu oslovilo občianske združenie Veselá veda s cieľom otvoriť pre deti z 1. – 5. ročníka krúžok zábavných “skorovedeckých” pokusov.

Poslaním Veselej vedy je rozvoj detí, ich prirodzenej zvedavosti a talentov prostredníctvom podpory záujmu o skúmanie prírody a jej zákonitostí.

• Oznamy

• Dôležité k 1.9.2023

Vážení rodičia.

1) Upozorňujeme Vás, že do 31.8.2023 ste povinní uhradiť 5 €, čo predstavuje režijné náklady na

stravovanie Vášho dieťaťa za mesiac september 2023. Celková suma režijných nákladov na celý školský rok

2023/2024 je 50 € t.j. (5,- € x10 mesiacov). Sumu 50 € môžete uhradiť aj jednorázovo.

• Digitálny učiteľ  21. storočia

Projektom by sme chceli získať financie, ktoré podporia celistvý rozvoj digitálnych technológií v praxi učiteľa a následne aj žiakov. Pomocou financií získame pomôcku, ktorú nie je možné bežne získať v škole. Pomôcka 3D skener je pomôcka, ktorá v škole v neposlednom rade dáva priestor na digitálny rozvoj a priestor na sebarozvoj žiakov.

• Končí sa etapa nášho života

Ťažko sa nám opúšťa „hniezdo“, ale už nám pomaly narástli krídla a my sa musíme rozletieť po svete a začať sa spoliehať na skúsenosti, ktoré sme získali hlavne tu. Už sme si vybrali miesta, kde budeme pokračovať v štúdiu a zdokonaľovať svoje vedomosti. Ešte budeme dlho čerpať zo základov, ktoré sme dostali od pani učiteliek a učiteľov. Stáli ste nad nami, povzbudzovali nás, keď nám niečo nevychádzalo. Lúčime sa s časom presedeným v laviciach našej triedy. Teraz to už máme všetci za sebou a neostáva nám iné, len sa pozrieť dopredu a vykročiť... a keďže sa história opakuje, paradoxne opäť do prvých ročníkov.

• Slávnostné ukončenie školského roka 2022/2023

30. jún - očakávaný deň všetkých žiakov. Čas hodnotenia ich celoročnej práce, obzretie sa za mesiacmi úloh, nových poznatkov, zážitkov, priateľstiev …Čas strávený v škole je nielen množstvom povinností, ale aj radosti nad dosiahnutými výsledkami, spontánnosti pri rôznych šibalstvách. Nadišiel čas vášho oddychu, a preto milí žiaci, dovoľte nám zaželať Vám krásny prázdninový čas, veľa slnka a bezstarostného oddychu. Vám, milí učitelia, vychovávatelia, pedagogickí asistenti, pani upratovačky, pani kuchárky chceme poďakovať za to, že ste svoje povolanie počas tohoto školského roka vykonávali zodpovedne. Želáme Vám načerpanie síl a energie do nového školského roka!

• Ocenení žiaci

Tak ako každý školský rok sme ocenili žiakov z každej triedy, ktorí boli šikovní, dosiahli výborné vyučovacie výsledky alebo úspešne reprezentovali školu v rôznych súťažiach. Zúčastnili sa slávnostného obeda s vedením školy v poľovníckej reštaurácii SILVANUS. Ďakujeme majiteľovi tejto reštaurácie p. Košíkovi, že nám každoročne sponzorsky pripravuje chutný obed.

Štvrtok 2. 5. 2024