• Pre rodičov a študentov

Pre zobrazenie Vašich známok, odhlasovanie stravy a denného rozvrhu sa prosím prihláste pomocou konta, ktoré ste dostali od našej školy

• Voňavé chodby

Niečo sa tu chystá.

Už čoskoro, vďaka naším štedrým sponzorom môžeme rozvoňať chodby našej školy. Ako bude voňať naša škola? Viac o prijekte a našich sponzoroch sa dozviete v najbližšom čase. Ďakujeme flexity yoga shop, bio kozmetika bodhi, Svon- prírodná kozmetika a botanické parfumy, Doterra.

• Plavecký výcvik II.A

Tak už aj piráti absolvovali svoj plavecký výcvik. To by tak bolo, aby piráti nevedeli plávať! Už vedia. Všetci, ktorí vydržali do konca, sa vody neboja a boli by najradšej, keby plavecký trval aj mesiac.
            Bolo výborne, a to aj vďaka pánovi učiteľovi Matejovi Kmeťovi a pani asistentke Eliške Weissovej. Ďakujeme.

• Pletenie korbáčov

Blíži sa Veľká noc a s ňou aj veľkonočná šibačka. Na šibačku treba dobrý korbáč. Štvrtáci zo školského klubu boli v piatok v čitárni, kde sa naučili takéto korbáče pliesť z vŕbových prútov. Bolo to zaujímavú popoludnie, každý si odniesol svoj korbáč a aj prútiky, aby si doma mohli urobiť ešte jeden korbáčik.

• Predškoláci hľadali Novaška

Jarné slniečko nalákalo škôlkarov do našej Novaškovej školy. Keďže sa nám Novaško stratil, "Labková patrola" nám ho pomohla hľadať. Predtým však musela splniť niekoľko vedomostných zadaní a pohybových aktivít. Darilo sa im výborne! Deti s nadšením plnili úlohy, ktoré ich doviedli do úspešného cieľa, a tak bol Novaško nájdený.

• Športujeme pre radosť

Ako deťom zlepšiť náladu a v neposlednom rade aj kondíciu a športové spôsobilosti? Prezliekli sme sa do športového a za chvíľu naša telocvičňa výskala detským džavotom a dupotom. Rozdelili sme sa do dvoch družstiev a súťažili sme hádzaním lopty na basketbalový kôš, driblovaním lopty, či slalomom pomedzi farebné kužele. Športovanie nám učarovalo. Veď okrem dobrej nálady si zo športovania do života odnášame aj iné benefity ako odolnosť, schopnosť prekonávať prekážky, či vedieť sa zmieriť s prehrou. Takýto však nie je len šport, ale aj samotný život. Z tohto pohľadu je športovanie skvelou prípravou na realitu.

• Pasovanie za čitateľov

Pasovačka v Knižnici J.Kollára sa prvákom veľmi páčila. V spolupráci s EDUdrama sa prváci preniesli do ľudovej rozprávky, v ktorej si zahrali ako naozajstní herci. Tešili sa, že tak boli pasovaní za platných čitateľov mestskej knižnice.

• IQ olympiáda 2024 - spustenie registrácie

Súťaž IQ olympiáda znova prichádza medzi Vás.

Je to súťaž, ktorá nepreveruje „naučené“ vedomosti, ale najmä schopnosť logicky uvažovať. Úlohy sú všestranné a pokrývajú rôzne druhy intelektového nadania. Výsledkom však nie je výška IQ, ale iba počet bodov za vyriešenie testu.

Súťaž je postupová, prebieha v troch kolách (školské on-line, regionálne semifinále, celoštátne finále)

• Výstava textilná tvorba

Počas posledného mesiaca naši žiaci navštívili výstavu Textilná tvorba v Galérii NBS. Dozvedeli sa tam veľa zaujímavých informácií o spracovaní vlny, priadze a látok. Návšteva sa vždy zakončila tvorivými aktivitami. Mladší žiaci tkali z pásikov farebného papiera, starší si trúfli na pásiky z farebných obrázkov. Pod ich rukami vznikali zaujímavé obrázky. Ďalšie skupiny žiakov pracovali s vlnou – naučili sa z nej vyrábať brmbolce, dokonca aj šperky a postavičky.

• Praktické cvičenia z biológie

Žiaci šiesteho ročníka na hodinách biológie robili praktické cvičenia. Najprv pozorovali črievičky veľké, ktoré sme "vychovali" v sennom náleve, pripravenom zo sena a vody z potoka. Pozorovali ich tvar, rýchlosť pohybu, udivilo ich množstvo týchto prvokov v 1 kvapke senného nálevu. Na druhom cvičení to boli bunky pokožky listu pelargónie - muškát a tradeskancie - "žaba" Všímali si tvar pozorovaných buniek, tvar a farbu prieduchov, ktoré sa na spodnej pokožke nachádzajú. Pozorované bunky nakreslili do zošitov, v ktorých urobili záznam z praktického cvičenia. Tešíme sa na ďalšiu prácu s mikroskopom a nazretie do mikrosveta.

• OZNAM

Z dôvodu výpadku elektrickej energie dňa 6.3.2024 sa mení obedová prestávka a vyučovacie hodiny v tento deň nasledovne:

I.stupeň –obed od 11:00 hod. do 11:30 hod.

7. vyučovacia hodina- bude končiť o 13:00 hod.

ŠKD bude fungovať v normálnom režime.

II.stupeň – obed – od 11:30 hod. do 12:15 hod.

• Pranostiky, príslovia a porekadlá

Vieš vysvetliť, čo je príslovie a čo je porekadlo? My tretiaci sme sa to naučili hravou formou s našou babičkou Matildou. Tentokrát pre nás napísala rozprávku – príbeh, v ktorom sme hľadali pranostiky, príslovia a porekadlá. Nás však táto veselá aktivitka vôbec nezaskočila. Babička nás pochválila, nakoľko sme našli a vysvetlili sme si všetky príslovia a porekadlá, ktoré šibalsky ukryla do rozprávky. Užili sme si spolu veľa zábavy a čo - to nové sme sa opäť i naučili.

• Testovanie 9 2024

CELOSLOVENSKÉ TESTOVANIE ŽIAKOV 9. ROČNÍKOV ZŠ T9-2024

RIADNY TERMÍN 20. marec 2024 (streda) z predmetov matematika, slovenský jazyk a literatúra

NÁHRADNÝ TERMÍN 4. a 5. apríl 2024 (štvrtok, piatok)