• V hlavnom meste Slovenska

Iniciatíva našich žiakov a záujem o ďalšie poznatky nás opäť dostatočne motivovali, aby sme zorganizovali ďalšiu exkurziu. Dňa 27.9. sme sa vydali na cestu do Bratislavy. Naše kroky viedli najskôr na zrúcaninu hradu Devín. Vrátili sme sa v čase a pripomenuli si udalosti z 2. polovice 19. storočia, kedy Štúrova družina sľúbila vernosť slovenskému národu. Neobyčajná atmosféra na tomto mieste bola obohatená o nádherný výhľad na okolie. Následne sme sa presunuli do centra politického diania, do Národnej rady Slovenskej republiky, kde sme si povedali čosi o histórii i súčasnosti fungovania parlamentu. Mali sme tu možnosť zasadnúť na miesta určené novinárom počas rokovaní a jeden z členom parlamentu, pán Grendel, odpovedal na niekoľko našich zvedavých otázok. Po prehliadke NRSR sme sa presunuli do historického centra Bratislavy, kde sme sa pristavili pri významných miestach a povedali si niečo o nich. Pohľad na odraz zapadajúce slnka na Dunaji nám spríjemnil cestu po Starom moste. Potom sme už nasadli do autobusu a vydali sa z tohto rušného mesta na cestu domov. Verim, že v každom z nás zanechal tento menej tradičný spôsob vzdelávania aspoň nejakú stopu.

• Hravé prestávky po 3. hodine

Od začiatku tohto školského roka sme vytvorili pre deti hravé prestávky. Prebiehajú medzi treťou a štvrtou hodinou. Naši žiaci si môžu zahádzať do terča, zatancovať na hudbu, zahrať si rôzne spoločenské hry a uvoľniť sa pri relaxačných omaľovankách. Pozrite si pár fotografií, kde vidieť, ako nás baví hrať sa.

• Novinky v V.A

“Knihy sú najtichším a najstálejším priateľom. Sú najprístupnejším a najmúdrejším poradcom a najtrpezlivejším učiteľom .” /Charles William Eliot/Žiakov 5.A dnes ráno čakalo prekvapenie. V ich triede sa z ničoho nič objavil čitateľský kútik, ktorý môžu žiaci okrem čítania využívať aj na relax počas prestávok. Radi by sme do konca roka naplnili náš košík novými zaujímavými knihami, ktoré by pohladil naše srdiečka. Dúfame, že naša skromná knižnica nezostane len pri jednom košíku ... Prosíme vás, ak niekomu leží v kúte prečítaná zaujímavá knižka, či by nám ju požičal alebo podaroval

• Teoretická príprava 12.9.2019

Dňa 12.9.2019 sme absolvovali teoretickú prípravu na účelové cvičenie v prírode. Dostali sme prednášku o recyklácií, o tom ako si máme naplánovať výlet až po prvú pomoc. Učitelia tieto prednášky zvládli priam výborne a myslím, že aj my ako žiaci sme sa dosť naučili. Aj keď na niektoré prednášky mali učitelia málo času, tak to bolo perfektné. Najviac sa mi páčila prednáška o prvej pomoci, ktorú som stihla aj využiť.

Ďalší deň nás čakala teoretická časť účelového cvičenia.

Ďakujem za prípravu a teším sa na ďalšiu.

Alexandra Pastorková, VII. A

• Návšteva z polície

V stredu 4.9.2019  prišla žiakom druhého, tretieho a štvrtého ročníka, pani policajtka JUDr. Anna Holečková zo železničnej polície porozprávať o správaní sa na železnici. Pustila nám príbeh s rôznymi ukážkami nevhodného správania detí v súvislosti so železničnou dopravou. O jednotlivých situáciách sme sa porozprávali a teraz už vieme akým spôsobom prechádzať cez železničné priecestie, nastupovať a vystupovať z vlaku, ako sa správať, aby sme neohrozili svoj život.

• Začiatok školského roku

Slávnostné otvorenie školského roku 2019/2020 sa uskutočnilo v aule našej školy. Pán riaditeľ privítal všetkých žiakov a špeciálne žiakov prvého ročníka.

Prajeme vám rok plný radosti, smiechu, pohody, nových vedomostí a príjemných zážitkov!