• Pre rodičov a študentov

Pre zobrazenie Vašich známok, odhlasovanie stravy a denného rozvrhu sa prosím prihláste pomocou konta, ktoré ste dostali od našej školy

• Preteky v mlieku?

Záverečný deň nášho lyžiarskeho výcviku na bežkách vyvrcholil ozajstnými pretekmi. Deti si vylosovali štartovné čísla a zdolali vyznačenú trať 400 m. Boli statoční, všetci prišli do cieľa. Vyhrali nielen nad sebou, ale aj nad hmlou, v ktorej sme sa cítili ako v mlieku. Vysmiati, šťastní a spokojní sme ukončili výcvik guľovačkou. Ďakujeme za pomoc p. Brünnovi, p. Štulajterovi,p. Bérešovi a ich tímom. Športu zdar !

• Abeceda zdravia.

Ako viesť zdravý životný štýl, ako vhodne predchádzať chorobám a úrazom? A keď sa už úraz pritrafí, ako správne obviazať a ošetriť napr. zlomenú ruku? Odpovedať na zvedavé otázky nám prišla pomôcť mamina našej druháčky Mišky. Pracuje ako zdravotná sestra. Praktické aktivity s ňou boli pre nás zábavou, ale aj prínosom. Dúfame, že to čo nás naučila, budeme v praxi využívať len veľmi zriedka. Ďakujeme. A zostávajme všetci zdraví!

Dňa 7.3.2023 sa z organizačných dôvodov končí vyučovanie nasledovne:

1. stupeň o 11:20 h

2. stupeň o 11:45 h

ŠKD je v prevádzke do 16:00 h.

• Na obzore Nízke Tatry!

V stredu sa na nás na Skalke usmialo slniečko a umožnilo nám pri zdolávaní nových lyžiarskych tratí zažiť nevídaný pohľad na Banskú Bystricu, Králiky a v pozadí i na pohorie Nízke Tatry. Unavení, ale šťastní po 8 km v nohách sme sa odfotili na štadióne Rudolfa Čillíka. Za peknú fotku ďakujeme Paľkovej maminke.

• Okresné kolo vo florbale

Včera sa v elektrizúcej atmosfére odohrala základná skupina okresného kola vo florbale. Naše družstvo vyhralo všetky 4 zápasy a hladko si zabezpečilo postup do piatkového superfinále. Vynikajúco zachytal náš brankár Jozef Krátky, ktorý dnes inkasoval iba jediný raz. Sviežim výkonom sa predviedol aj najmladší účastník turnaja David Mecele. Takže v piatok nám držte palce a my zabojujeme o víťazstvo v okresnom kole a postup do krajského kola.

• Pokroky v bielej stope

Utorkový vetrík na Skalke nevadil k tomu, aby sme zdolali prvý zjazdík. Naučili sme sa ho v stope zjazdiť, tiež pomocou odvratu sa dostať na kopec. Tí najzdatnejší zdolali 2 km pretekárskej trate. Posielame veľkú pochvalu.

• Lyžujeme

,,Dnes bol najlepší deň!“ skonštatovala Emka, keď sedela v autobuse.

Dnes máme za sebou druhý deň. Dve družstvá jazdia na veľkom vleku a ide im to každou jazdou lepšie a lepšie. A nielen im. Super sa zdokonaľujú aj žiaci, ktorí trénujú na pásoch...

Tešíme sa na zajtrajšok a dúfame , že aj streda bude ten najlepší deň v očiach našich usilovných tretiakov a štvrtákov.

• Lyžiarsky výcvik - 3. a 4. ročník

Pre niekoho prvé zoznámenie sa so snehom na zjazdových lyžiach, pre niekoho spoločne strávený čas v skupine na zjazdovke na Krahuliach. Úvod bol príjemná rozcvička, kde sme si rozmasírovali celé telo a potom šup jazdu v pluhu, šikmo svahom, oblúky v prívrate, zastavenie pod skupinou. Tešíme sa, že sme to zvládli bez úrazov, ale trochu s boľavými nožičkami. Tie lyže, lyžiarky a batožina sú fakt ťažké. Ďakujeme obetavým rodičom, čo pomáhali obúvať lyžiarky a trpezlivo dvíhali našich bojovníkov znova a znova, aby trénovali výstup hore svahom či jazdu v pluhu.⛷️⛷️⛷️

• Obdivuhodní!

Lyžiarsky výcvik bežeckého lyžovania pre 3.a 4. ročník začal naozaj obdivuhodne. Niektorí žiaci si bežky obuli prvýkrát a išlo im to výborne. Blahoželáme a tešíme sa na ďalšie pokroky v bielej stope.

• Daltonské vyučovanie

Dnes sme sa preniesli do zvieracej ríše. Ako správni detektívi počtárikovia sme zdolali delenie a vypátrali tak pár zaujímavostí o koale. V čítaní s porozumením sme overovali svoje predpoklady a zistili čo je to bandikut. Kto vie? Prešmyčky s vybranými slovami preverili našu trpezlivosť a zistili sme, že ak si veríme a nevzdáme sa, zvládneme aj na prvý pohľad nezvládnuteľné. Ďalej sme smartovali a pomocou mobilnej aplikácie oživovali zvieratá. V závere nášho Daltonu sme odprezentovali svoje projekty. No a tie boli WAW!!!

• Šantenie v snehu

Bolože to zábavy a smiechu! Počasie nám doprialo krásne slnečné dni a tak sme nelenili, teplo sme sa obliekli a hybaj športovať! Stavanie snehuliakov, šantenie v snehu, guľovačka, lopárovanie sa a iné huncútstva sme vyvádzali. A keďže sme kamaráti so snehom, snáď zostaneme zdraví a otužilí.

Nedeľa 19. 5. 2024