• Týždeň detskej radosti v ŠKD

          V dňoch 3.6. – 7.6.2019 v školskom klube prebiehal  „Týždeň detskej radosti“ počas ktorého sme mali pre deti pripravené rôzne umelecké a športové aktivity. Počasie sa s nami zahrávalo, tak sme museli vymyslieť aj mokrý variant činností. Kreslenie na chodník nám vyšlo i keď nie na dlho, lebo nám na vymaľovaný chodník zmyl dážď. Vedomostné súťaže „Rozprávkovo a  „Kvapka vody“ sme museli pripraviť v oddeleniach. Opičiu dráhu nám pomohol pripraviť p. učiteľ Bíreš so žiakmi siedmych ročníkov za čo im posielame veľké ĎAKUJEME.

          Skupinové súťaže na školskom dvore sme robili medzi kvapkami dažďa, ale s úsmevom a radosťou sme to všetko prekonali a zostali nám na tento týždeň pekné spomienky.

           

        • Ahoj siedma beeee!!!

           "Už budeme iba spojená 8.A od budúceho roka", povedala si 7.B a spravila si záverečný večierok. Na začiatok slušné prípravy. Jedlo, pitie, hudba. A aj sa tancovalo, aj sa schovka hrala, aj sa vyklepka skúšala a aj sa oblievalo vodou v tom dusnom počasí. A sme radi, že všetko šťastne dopadlo. Bolo nám super!

        • Verný ľudovým tradíciám ...

          Víťazstvom v súťaži Červené jabĺčko sa náš žiak, Ferko Kmeť, stal  finalistom hneď dvoch ďalších súťaží, kde našu školu, mesto i región reprezentoval v speve ľudových piesní viac než úspešne. Na Detskom hudobnom festivale v Kokave nad Rimavicou, kde sa sprevádzal sám na harmonike, sa umiestnil v striebornom pásme.

          V Hronseku, na súťaži Hronsecká lipová ratolesť, kde súťažiacich sprevádzala skvelá ľudová hudba Borievka a ako hosť sa predstavil aj skvelý spevák Ján Ambróz,  skončil vo veľkej konkurencii na skvelom 3. mieste. Svojim umiestnením si zároveň „vyspieval“ možnosť účinkovať 28.7.2018 na folklórnom stretnutí pod názvom „Na badínskych vŕškach“, kde ho bude sprevádzať ľudová hudba Hronsečania.

        • Rozlúčkový večierok IV.B

          Niečo sa končí a niečo pekné zas čaká na žiakov IV.B triedy. V stredu 19.6. 2019 sa žiaci IV.B lúčili so svojou p. učiteľkou a triedou na I. stupni. Ich krásne pripravený program by rozpustil aj ten najtvrdší ľad. Divadielko, ktoré spomínalo na časy od prvej, po štvrtú triedu bolo nápadité, plné spomienky na veselé časy. Žiakom prajem veľa zdravia, šťastia, veľa tvorivých nápadov, výborné vyučovacie výsledky v nasledujúcich ročníkoch na II. stupni. Ďakujem za krásne prežité 4 roky, ktoré mi darovali. Ďakujem ich starostlivým rodičom za podporu i pochopenie. Majte sa najlepšie, Vaša tr. uč. Jana Brűnnová.  

        • Školský výlet I. stupeň

          13.6. sme sa, I. stupeň, vybrali na školský výlet na Zvolenský hrad, kde si pre nás pripravili lektori rôzne aktivity. Vyskúšali sme si, či by sme sa mohli stať vojakmi Čierneho pluku. Chýba nám už LEN pár centimetrov!  Zamýšľali sme sa aj nad tým, čo patrí do galérie a zistili sme, že vysávač a kôš to rozhodne nie sú.  Hľadali sme umelecké diela v miestnostiach a priraďovali k nim chýbajúce predmety.  Ponorili sme sa do svojho sveta fantázie a kreslili fantazijné krajiny. Tretiaci a druháci Tretiaci zisťovali, komu zámok patril. Vypátrali, komu zámok patril. Vlastnila ho rodina Esterhazy. Dokonca navštívili aj hrobku v podzemí. Prváci a druháci si v ateliéri vytvárali svoj grafický obraz Zvolenský zámok. 

        • Školský výlet

          Séria školských výletov pokračovala v piatok, 14.6. Svoju dávku adrenalínu zažili triedy 6.A a 7.A,B. Cieľom našej výpravy bola Orava. Navštívili sme Oravský hrad, kde sme zdolávali strach z výšok. Odmenou nám bol nádherný výhľad, či očarenie z jednotlivých expozícií. Po malom občerstvení sme sa presunuli k Oravskej priehrade, kde na nás už čakal pán kapitán s výletnou loďou Slanica. Plavili sme sa na Slanický ostrov. Po chvíľkovej neistote a žalúdočnom chvení sme sa oddali slnečným lúčom a so zatvorenými očami sme sa započúvali. Nejeden z nás si vtedy predstavil dovolenkové chvíle pri mori. Po tomto parádnom zážitku sme sa ešte zastavili na drobné nákupy a plní zážitkov a pozitívnych emócií sme sa vrátili do Kremnice. Prežili sme spolu horúci, no napriek tomu krásny deň.

           

        • Hlasovanie Kremnica

          Dnes 14.6. sme hlasovali za projekt na podporu čitateľskej gramotnosti našich žiakov. Ďakujeme všetkým Kremničanom za podporu v hlasovaní a samozrejme aj za morálnu podporu. 

          Hlasovať môžete aj naďalej cez link

          hlasuj

          V projekte pod názvom Poďme spolu čiťať chceme financie využiť na vybavenie čitateľského kútika pre našich žiakov.

          Hlasovanie prebieha do 30.6.2019.

        • Koncoročný výlet deviatakov

          Ako deviataci sme  6.6.2019 zažili svoj posledný výlet na tejto škole. Chceli sme zažiť niečo nezabudnuteľné a tak sme sa vybrali do Viedne. Ráno o štvrtej sme vyrazili na cestu do zámku Schonbrunn a neskôr do zábavného parku Prater, navštívili sme tam Múzeum voskových figurín, kde sme sa odfotili so svojimi obľúbenými hercami a spevákmi. Zažili sme tam tie najlepšie spoločné zážitky. Zaklincovali sme to návštevou obchodného mestečka Parndorf. So spokojnosťou a úsmevom sme sa vrátili domov. 9.A/9.B

        • Exkurzia v archíve

          Dvere Kremnického archívu sa otvorili aj pre našich piatakov 6.6.2018. Priestor pre niekoho nepoznaný nám odkryl svoje tajomstvá a mohli sme zároveň lepšie pochopiť význam tejto inštitúcie. V úvodnej časti sme si vypočuli niečo o histórii našho mesta. Skvosty archívu, teda zakladaciu listinu aj s pečaťou rodu Anjou, či knihu z 13. storočia v pôvodnom znení, sme si prezerali so zatajeným dychom. V ďalšej časti si žiaci mohli skúsiť vyrobiť vlastnú pečať, či písať na tradičnom písacom stroji, čo už je dnes rarita.Aj vďaka tejto prehliadke sme naplnili túžbu po poznaní, stali sme sa aspoň na chvíľu malými badateľmi.

           

           

        • Laboratórna úloha z fyziky 8.ročník

          Na hodine fyziky sme dnes v rámci laboratórnej úlohy pracovali s programom CMA Coach. Je to program, ktorý je univerzálnym prostredím pre vzdelávanie v oblasti prírodných vied, matematiky a základov techniky. Integruje nástroje pre meranie, ovládanie zariadení počítačom, videomeranie, modelovanie, tvorbu interaktívnych animácií, pokročilé spracovanie dát a analýzu dát. Samozrejme, keďže sme s programom na hodine  pracovali prvýkrát, realizovali sme len jednu časť a to videomerania. Videomeranie umožňuje zbierať dáta a to poloha – čas z videosekvencie, alebo sekvencie obrázkov z digitálneho fotoaparátu. My sme mali video pripravené.

          V laboratórnej úlohe sme analyzovali pohyb plachetnice. Najprv sme zakreslili predpoklad na základe ukážky. Potom v programe, ktorý nám spracoval video, sme tvorili tabuľku z grafu. Určili sme graf rýchlosti a analyzovali sme pohyb. Bola to hodina, kde sme priamo vo vyučovaní pracovali s digitálnymi technológiami.

          Monika Gombošová

        • Koncoročný výlet piatakov

          Dnešný piatacky výlet sme odštartovali parádnou exkurziou na vysielači Suchá Hora na Skalke. Potom sme sa po hrebeni južnej časti Kremnických vrchov transportovali na chatu Hostinec, ktorá si pamätá ešte Juraja Jánošíka. Tu sme sa venovali kulinárskemu umeniu a žiaci si sami pripravili spoločný obed. V žiadnom prípade však nekončíme a na Hostinci nás ešte čaká tajuplná noc. Posielame vám z hôr krásny pozdrav do doliny.

        • Tvorenie na etike

          Príroda je miesto, kde čerpáme energiu, je zdrojom našej inšpirácie. Inšpirovali sme sa aj pri tvorbe obrázkov z prírodnin. Výsledkom boli krásne žiacke výtvory: Štyri ročné obdobia, Lúka v lete, Štvorlístok a  Strom života. Chráňme si miesto, ktoré je oázou našej duše.

        • Návšteva archívu

          V priebehu tohto týždňa je v Štátnom archíve v Kremnici týždeň otvorených dverí. Aj my sme s piatakmi a siedmakmi zavítali na toto miesto. Viac sme sa dozvedeli o histórii školstva v našom regióne. Okrem iného sme mali možnosť vidieť školský poriadok zo 17. storočia a zároveň si prečítať aj čo je jeho obsahom. V ďalšej časti sme sa venovali tvorivým aktivitám, v ktorých sme vypisovali vysvedčenie brkom, či na písacom stroji a následne sme ho pečatili voskom. Tešíme sa, že aj vďaka tejto téme sme si rozšírili vedomosti o histórii našho mesta.týždeň otvorených dverí.

        • Návšteva v Galérii

          Naši druháci z ŠKD sa boli pozrieť  na výstavu obrazov Pavla Hamela, ktorú organizuje  NBS – Múzeum mincí a medailí Kremnica. Výstava pod názvom Melódia farieb sa nám veľmi páčila. Popri pozeraní obrazov sme počúvali piesne autora a pani z galérie si pre nás pripravila aj zaujímavé aktivity, kde sme mohli predviesť svoje umelecké nadanie: kreslili sme obraz, hrali na hudobné nástroje ako orchester, intuitívne sme čiarami znázorňovali hudbu, vyjadrili sme sa aj pohybom. Tešíme sa ja nabudúce!

        • Celé Slovensko číta deťom

          Celé Slovensko číta deťom, tak znelo popoludnie v Knižnici Jána Kollára, na ktoré bol pozvaný 2. ročník. Predstavili nám dve rozprávky. O veternom kráľovi nám porozprávala a zaspievala PaedDr. Antónia Ťahún-Mendelová, PhD. Druhá rozprávka bola o Sníčkovi Hugovi, ktorého poznáme z televízie Rik. Ten sa ako prekvapenie objavil na konci a deťom prečítal ešte jednu rozprávku O medveďovi a tigrovi. Ďakujeme za skvele strávený čas!

        • Po stopách M.R.Štefánika

          100. výročie úmrtia Milana Rastislava Štefánika sa stalo hlavnou témou dnešnej exkurzie. Navštívili sme jeho rodný dom v Košariskách. Dozvedeli sme sa mnohé zaujímavosti z jeho života, z ciest po svete, videli sme jeho na mieru šitý cestovný kufor, či čajovú súpravu určenú tiež na cestovanie. Naše exkurziové potulky pokračovali do Brezovej pod Bradlom, kde je pamätná izba Dušana Jurkoviča, architekta Štefánikovej mohyly. Následne sme sa presunuli k samotnej monumentálnej stavbe, k miestu posledného odpočinku, k mohyle M.R. Štefánika. Cestou späť sme sa zastavili na Trenčianskom hrade, na jednom z miest, ktoré patrili pánovi Váhu a Tatier, Matúšovi Čákovi Trenčianskemu. Kvapky letnej búrky nás odprevadili z tohto kraja a za kopcom sa nám naskytol krásny pohľad na slnkom zaliatu oblohu. Prežili sme krásny deň, počas ktorého sme okrem poznávania utužili aj naše kamarátske vzťahy.

  • Profil školy

    Pomáhať deťom, v podnetnom prostredí, objaviť základy všetkého, čo bude vo svojom živote a v ďalšom vzdelávaní potrebovať.