Počas celého školského roka na vlastivede spoznávame mestá, rieky, pohoria Slovenska. Kremnica, v ktorej žijeme, v sebe skrýva mnoho čarovných zákutí. Je bohatá na historické pamiatky, má veľké využitie pre športovcov - v zime, či v lete a leží uprostred čarokrásnej prírody. Cieľom nášho vlastivedného projektu bolo bližšie spoznať Kremnicu a každý si mohol vybrať tú tému, ktorá je jemu najbližšia. Niekto vytvoril billboard , niekto informačný leták a niekto knihu o Kremnici. Každý si svoje dielko odprezentoval a dozvedeli sme sa od svojich spolužiakov aj nové informácie.
Pasovanie prvákov
Dnes boli naši prváci pasovaní za čitateľov v Knižnici Jána Kollára, kráľovnou Alžbetou. Zároveň sa naučili ako sa starať o knihy a sľúbili, že budú vzorní čitatelia. Ďakujeme za milé podujatie.
36
Lienky v krajine rozprávok
Lienky z 1. A sa počas Dňa detí venovali tomu, čo majú deti najradšej - rozprávkam. Rozprávky si museli pozorne prečítať, aby správne vymaľovali omaľovánky. Potom sme sa porozprávali o tom, v čom boli prečítané rozprávky iné ako tie, ktoré poznajú. No a aby nebolo našej triednej lienke Lenke smutno, namaľovali jej lúku plnú lienok. Nakoniec za svoju usilovnú prácu dostali malú sladkú odmenu.
5
Sovičky a Deň detí.
Sovičky sa prostredníctvom prezentácie dozvedeli, odkedy sa vo svete oslavuje MDD a najmä - prečo tento sviatok vznikol.
Keďže v tento deň sa doporučuje - neučiť sa, nepísať domáce úlohy, ale - spievať, tancovať, stretnúť sa s kamarátmi, hrať sa a jesť viac sladkostí, sovičky si užili najmä posledné tri doporučenia.
Vyhrali a vyšantili sa v Zechenterovej záhrade.
10
Deň detí v 4.B
Žiakov zo 4.B pani učiteľka oboznámila, ako vznikol Deň detí a prečo sa začal sláviť na celom svete. A potom začali so zábavou aj oni. Absolvovali množstvo zábavných a pohybových hier, ktoré pre nich pripravila pani učiteľka a v ŠKD pani vychovávateľka.
12
Čítanie z kníh Jobusových
Štvrtáci sa zúčastnili besedy s hudobníkom a spisovateľom Braňom Jobusom, ktorá bola spojená aj s jeho minikoncertom. Áno bol to zážitok- plný nepredvídateľných príbehov, vtipných úryvkov z jeho kníh, dynamickej hudby. Bol skvelý! Ďakujeme Knižnici Jána Kollára, že nám po dlhej dobe umožnila takýto kultúrny zážitok.
10
Jeden deň učiteľom!
V II.B triede si deti vylosovali skupinky, v ktorých si rozdelili úlohy, pripravili pracovné listy pre pani učiteľku a spolužiakov. Vyučovali, opravovali, skúšali, riešili problémiky. Zistili, že úloha učiteľa nie je jednoduchá. Dobre sa pri tom zabavili a spokojní sa ešte pohrali a vybehali na dvore. Všetko najlepšie k MDD!
11
Deň detí v 1.B
Námorníci sa počas Dňa detí venovali rôznym aktivitám. Najskôr pracovali s textom, potom blúdili v osemsmerovke. K najlákavejším aktivitám patrila reprodukcia kresby na chrbát, lovenie červíkov, hod loptou na terč a cesta balónom cez priepasť. Vychutnali sme si aj hry vonku. Dnešný deň stál opäť za to, pre niektorých bol tým najkrajším.
5
Deň detí u pirátov
Dnes piráti virtuálne navštívili ZOO, zistili, že aj keď je sviatok detí medzinárodný, nie všetky deti na svete sú šťastné. Zamysleli sa nad tým, čo všetko majú a že to nie je samozrejmosť. Potom sa ich trieda zmenila na laboratórium a piráti skúmali, pozorovali a objavovali. Pekný deň sme zakončili spoločnými hrami vonku.
4
MDD
Prvý júnový deň už každoročne patrí deťom. Na Slovensku ho oslavujeme už od roku 1950. Po prvýkrát prišiel s touto myšlienkou anglický reverend Dr. Charles Leonard. Ten určil druhú júnovú nedeľu pre všetky deti a dal jej názov Deň ruží. Neskôr tento názov pozmenil na Deň kvetov a až následne bol upravený na terajší názov a deň patriaci deťom sa stal 1. jún. Prvotná myšlienka Dňa detí bola pomoc deťom z chudobných oblastí a tak sa postupne začal formovať aj sviatok. Na našom území sa teší obrovskej popularite a je tradične oslavovaný rôznymi akciami pre deti ako – vystúpenia, koncerty, divadelné predstavenia.
Väčšina rodičov v tento deň prichystá pre svoje ratolesti rôzne malé odmeny a darčeky. V škôlkach a školách je pre deti prichystaný „náhradný program“ – väčšinou v tento deň neprebieha vyučovanie, učitelia pripravia pre svojich žiakov zaujímavé aktívne dopoludnie.
Prajeme Vám, milí žiaci, krásny a radostný DEŇ DETÍ.
Súťaž o „najväčší narcis“
Žiaci z 2.B triedy chceli zachovať myšlienku spolupatričnosti Dňa narcisov, preto pre nás všetkých pripravili netypický veľký narcis s pocitom zachovania povedomia o Dni narcisov. Deň narcisov sa uskutoční v termíne 10. - 12. júna 2021 opäť netradične, bez dobrovoľníkov v uliciach.
Dievčenský román v prírode
Deviataci sa na hodinu literatúry vybrali do Zechenterovej záhrady. V tomto krásnom prostredí sa zamerali na rozvoj čitateľskej gramotnosti.
Vyučovanie vonku v 8.A
Na hodine matematiky sa zaoberali pravdepodobnosťou, počas hodiny anglického jazyka si prostredníctvom pantomímy precvičovali frázové slovesá a na hodine slovenčiny absolvovali behací diktát.
18
Meterológia - pozorovanie oblakov
Cieľom vyučovacej hodiny fyziky bolo pozorovať typy mrakov. Žiaci 7.B si to vyskúšali pomocou jednoduchej motivačnej pomôcky. Na široký rámček z kartónu nalepili obrázky rôznych typov mrakov, pridali aj názvy a obvyklú výšku, v ktorej mrak vzniká. Potom už stačilo len sa pozerať a určovať. Na hodine slovenčiny si precvičili pravopisné pravidlá v behacom diktáte.
6
Behací diktát
Písanie diktátu nikdy nebola obľúbená aktivita u žiakov. Počas dňa vonku si žiaci 7.A precvičovali pravopisné pravidlá formou behacieho diktátu.
8
Vyučovanie vonku v 6.A
Žiaci zo 6.A si vyučovanie vonku vyskúšali na hodine slovenčiny, kde si precvičili pravopisné javy v behacom diktáte, na hodine matematiky merali obsah plôch a na hodine výtvarnej výchovy kreslili farebnými kriedami motýle.
17
Opis osoby v anglickom jazyku
Žiaci z 5.B triedy na hodine angličtiny mali za úlohu použiť slovnú zásobu pri opise kamaráta - vo dvojiciach, skupinkách. Zasúťažili si pri hre "Hádaj kto som?".
Osová súmernosť
Žiaci piateho ročníka na matematike hľadali symetriu okolo seba - v listoch, motýlích krídlach, kvetoch, oknách... Pozrite, či sa im to podarilo.
8
Písomné sčítanie a odčítanie
Žiaci z 2.B triedy kriedou na chodník zapisovali počty vyhľadaných kusov prírodnín, sčitovali a odčitovali pod seba. Takýmto zábavným spôsobom si precvičovali a utvrdzovali učivo z matematiky.
6
Rastlinná skladačka
Námorníci na hodine prvouky poznávali rastliny a ich životný cyklus. V skupinách pracovali na zadaní, zbierali rastliny, rozdeľovali ich na časti, tvorili ich názvy z prírodnín.
21
Profil školy
Pomáhať deťom, v podnetnom prostredí, objaviť základy všetkého, čo bude vo svojom živote a v ďalšom vzdelávaní potrebovať.